Praktyka na budowie – oddelegowane

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka na budowie – oddelegowane

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #16610 Odpowiedz
   Kamil
   Gość

   Witam,

   Mam pytanie odnośnie praktyki budowlanej. Obecnie pracuję na pełny etat w biurze projektowym, a więc nie ma problemu z praktyką projektową. Problem jednak występuje ze zdobyciem praktyki budowlanej. Dostałem propozycję odbycia praktyki w formie oddelegowania jako inżynier na budowę. Czytałem, że jest to możliwe do 3 miesięcy i właśnie to na takim czasie mi zależy. Czy taka forma umowy jest akceptowana przez komisję? Gdzie ewentualnie mogę uzyskać taką informację? W konkretnej Izbie?

   Pozdrawiam

  • #16689 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Oddelegowanie pracownika jest możliwe na dowolny czas jeżeli obie strony zainteresowane ( pracodawca, pracownik) wyrażają na to zgodę. Nie ma potrzeby przy tym sporządzać nowej umowy, natomiast warto potwierdzić to w sposób formalny np. za pomocą podpisania aneksu do umowy. Istotnym jest aby w takim aneksie szczegółowo wypisać zakres wykonywanych obowiązków oraz ewentualnie wymienić nową nazwę stanowiska jakie pracownik będzie zajmować. Oczywiście wykonywane obowiązki i stanowisko w tym wypadku powinno być związane z odbywaną praktyką wykonawczą. Tak więc optymalnie będzie to właśnie inżynier lub majster budowy.
   Oczywiście w tym wypadku jednocześnie będzie można odbywać praktykę projektową lub wykonawczą. Piszemy o tym, gdyż wiele osób zainteresowanych jest przyspieszeniem praktyki poprzez wpisywanie jednocześnie praktyki w biurze projektowym jak i na budowie. Co w przypadku jednej firmy może przez komisję kwalifikacyjną nie zostać zaakceptowane.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka na budowie – oddelegowane
Twoje dane: