Praktyką na budowie (architekt) czy będzie wystarczająca?

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyką na budowie (architekt) czy będzie wystarczająca?

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #15591 Odpowiedz
   Magda
   Gość

   Dzień dobry,
   Będę starać się o uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Mam bardzo bogate doświadczenie jeśli chodzi o praktykę projektową (różnorodne, skomplikowane tematy). Natomiast jeśli chodzi o praktykę na budowie to na rok mojej praktyki składa się asystowanie kierownikowi budowy na dwóch różnych budowach, były to dwa domy jednorodzinne dwulokalowe. Połowa praktyki jeden, a połowa drugi. Czy taka praktyka będzie wystarczająca? Czy dwie budowy domów to nie za mało, komisja tego nie zakwestionuje?

  • #15827 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Wszystko zależy od zakresu i złożoności wykonywanych zadań w ramach praktyki zawodowej, ale także od szczęścia kto będzie weryfikował dokumenty.
   Praktyka zawodowa powinna mieć w miarę szeroki zakres dostosowany do rodzaju i specjalności uprawnień o jakie się ubiega kandydat.

   Jeżeli ubiega się Pani jedynie o uprawnienia projektowe to może to działać w pewnym sensie na korzyść. Jak wspomniano zakres praktyki projektowej jest odpowiednio duży, a praktyka na budowie jest tutaj dodatkiem. Realnie patrząc rzadko kiedy osoba ubiegająca się o uprawnienia ma bardzo rozbudowane doświadczenie zawodowe w projektowaniu i na budowie. Zwykle uprawnienia zdobywa się zaraz na początku drogi, więc wiele przyszłych projektantów jest w podobnej sytuacji.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyką na budowie (architekt) czy będzie wystarczająca?
Twoje dane: