Praktyka na budowie a własna firma

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka na budowie a własna firma

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #10660 Odpowiedz
   alex
   Gość

   Dzień dobry,
   od wielu lat prowadzę własną firmę. Wiele lat współpracowałem z inną firmą i wspólnie projektowaliśmy różne zadania. Teraz rusza budowa którą współprojektowałem i chciałem odbyć na niej praktykę budowlaną.

   Jak to formalnie mam rozwiązać? Bo z jednej strony mam własną firmę, a muszę mieć jakąś umowę która potwierdzi odbycie praktyki na budowie 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu. Czy jak np. podpiszę umowę na bezpłatną praktykę to ta firma musi za mnie jakieś składki do ZUSu odprowadzać(ja płacę swój zus)?

   A co z moją działalnością, mogę dalej projektować inne rzeczy i wystawiać faktury (zakładając np. że robię to już po 8h praktyki) i w tym samym czasie odbywać praktykę na budowie?

  • #10689 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Można wykonywać praktykę zawodową w we własnej firmie ( JDG). W takim wypadku potrzebne będzie przedstawienie komisji umowy na podstawie, której praktyka była odbywana. W umowie tej będą zapewne zawarte daty wykonywania robót oraz ich zakres -> czyli standardowa umowa o roboty budowlane między kontrahentami. Nic więcej nie trzeba dodawać ze względu na PIIB.

   Z opisu sytuacji domyślam się, że bardziej chodzi tutaj o odbycie praktyki wirtualnie 😉 więc w tym wypadku już należy uważać.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka na budowie a własna firma
Twoje dane: