Praktyka do uprawnień na własnej działalności

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka do uprawnień na własnej działalności

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #15915 Odpowiedz
   Dawid
   Gość

   Witam.
   Prowadzę własną działalność, lecz nie jest ona jednoosobowa. Pracę prowadzę na zlecenie dewelopera pod nadzorem kierownika budowy. Czy w takim wypadku mogę ubiegać się o podpisanie praktyki zawodowej? Czy muszę podpisać oddzielną umowę zlecenie z kierownikiem budowy jako wykonujący samodzielną funkcję techniczną?

   Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

  • #15990 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   W zasadzie forma umowy na podstawie której odbywana jest praktyka zawodowa nie ma większego znaczenia. Komisja akceptuje każdy rodzaj umowy o pracę jak również praktykę w ramach działalności gospodarczej. Bardziej istotny jest w tym wypadku wykonywanie obowiązków pod nadzorem kierownika budowy na tej samej budowie / przy tym samym projekcie. Ważne by w dokumentach było potwierdzenie, iż pracujesz przy tym samym zadaniu inwestycyjnym. To samo dotyczy kierownika praktyki. Natomiast w tym wypadku jako, że pełni funkcję kierownika budowy to automatycznie będzie figurował w dzienniku budowy.

   Reasumując nie ma potrzeby „sztucznego” podpisywania umowy z kierownikiem praktyki, tylko i wyłącznie po to by udokumentować praktykę zawodową.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka do uprawnień na własnej działalności
Twoje dane: