Praktyka budowlana

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka budowlana

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 10/02/2021 przez Piotr.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #12438 Odpowiedz
   Huber
   Gość

   Dzień dobry, uzupełniam oświadczenie odnośnie praktyk i jeśli praktyka budowlana zaczyna mi się np. w środę to w tej sytuacji mam zaliczony cały tydzień praktyk czy tylko 3/5 tygodnia. Podczas swoich praktyk gdzie pracowałem jako asystent kierownika budowy często zaczynaliśmy budowę w środku tygodnia. Moje pytanie jest takie czy mam liczyć czas praktyki od kolejnego poniedziałku, czy rozdzielać tydzień na poszczególne dni ?
   Pozdrawiam

  • #12442 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Należy wpisywać zgodnie z prawdą. Jeżeli w dzienniku budowa zaczynała się w środku tygodnia to nie warto wpisywać daty z początku tygodnia, bo ryzyko jest zdecydowanie nie warte tych kilku dni.

   Osobiście wpisywałbym z początkiem następnego tygodnia z czysto praktycznego faktu wygody liczenia i przejrzystości. Natomiast w praktyce ma to bardzo małe znaczenie gdyż i tak powinieneś mieć 2-3 miesiące tzw. „zapasu”.

   Jedynym wyjątkiem byłaby sytuacja gdyby było kilkanaście budów, wtedy mogłoby to mieć znaczenie. W takiej sytuacji należałoby się jednak zastanowić czy jednak nie są one za „mało obszerne” do praktyki zawodowej.

  • #16373 Odpowiedz
   Piotr
   Gość

   Witam. Pracuje w Urzędzie Gminy. Chciałbym odbyć praktykę budowlaną pod uprawnienia wykonawcze. Oczywiście wykształcenie odpowiednie. Mianowicie Urząd obecnie wybrał wykonawcę na przebudowę SUW. Czy jest możliwa i byłaby uznana przez komisję sytuację gdybym zatrudnił się u wykonawcy tego zadania na umowę zlecenie i wykonywał obowiązki inżyniera budowy w formie 4h/dziennie po godzinach mojej zasadniczej pracy? Wówczas kierownik budowy Wykonawcy zadania podpiłby mi zestawienie zbiorcze i podpisał oświadczenie.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Praktyka budowlana
Twoje dane: