Praktyka a własna działalność gospodarcza

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka a własna działalność gospodarcza

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #16915 Odpowiedz
   Dominika
   Gość

   Dzień Dobry,
   Chodzi mi o praktykę na budowie do uprawnień sanitarnych, ponieważ myślę nad nad otwarciem działalności gospodarczej i zastanawiam się jakie dokumenty są potrzebne do udokumentowania tekiej praktyki, czy trzeba mieć jakąś umowę z firmą która np wykonuje takie instalacje w której będę wpisana jako inżynier budowy czy wystarczy sama faktura?
   Jeśli potrzebna jest umowa to co w niej musi być zapisane i czy może to być umowa od razu np na rok czy musi być na każdą budowę oddzielnie?

  • #16930 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Odbywanie praktyki zawodowej w ramach prowadzonej przez siebie jednoosobowej działalności gospodarczej jest jak najbardziej możliwe. Warto w takim wypadku posiadać dokument potwierdzający faktyczne wykonywanie obowiązków na danej budowie oraz w danym zakresie. ( Oczywiście poza standardowym oświadczeniem kierownika praktyki i zestawieniem zbiorczym).
   Nie ma określonego wymagania jaki to ma być dokument, jednak warto by w nim określono miejsce wykonywania prac, terminy oraz przybliżony zakres. Takie umowy są raczej standardem w obrocie gospodarczym więc nie powinno być problemu.
   Standardowa faktura może okazać się zbyt ogólna, gdyż ma służyć raczej do rozliczeń finansowych.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka a własna działalność gospodarcza
Twoje dane: