Praktyka a stanowisko kierownika budowy

Uprawnienia budowlane Fora Praktyka zawodowa Praktyka a stanowisko kierownika budowy

Otagowano: 

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #5335 Odpowiedz
  lukasz
  Gość

  Witam,
  mam pytanie czy praktyka będzie zaliczone jeżeli pełnię funkcję kierownika budowy drogowej, posiadam uprawnienia konstrukcyjno budowlane i oczywiście mam na budowie kierownika robót drogowych z pełnymi uprawnieniami drogowymi.

  Czy w takim wypadku może podpisać moją praktykę i będzie ona zaliczona?

  • This topic was modified 9 months temu by uprawnienia.
  #5337 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Jeżeli praktyka nadzorowana będzie przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami oraz zakres będzie odpowiedni to praktyka powinna zostać zaliczona przez komisję kwalifikacyjną. Stanowisko kierownik budowy nie będzie tutaj przeszkodą.

  Kwestią wartą uwagi jest natomiast okres praktyki zawodowej. W przypadku pracy na stanowisku kierownik budowy oczywistym jest, że zasadniczą część pracy będą stanowiły obowiązki związki związane z kierowaniem budową, a odbywanie praktyki zawodowej stanowić będą dodatek.

  Rozsądnym będzie więc aby nie wpisywać, iż taka praktyka trwała jedynie 1,5 roku, gdyż może to wzbudzić wątpliwości komisji kwalifikacyjnej co do jej rzetelności.

  Tym bardziej, iż kierownik budowy jest w niejako uprzywilejowanej pozycji w stosunku do kierownika robót drogowych, który jest jego opiekunem praktyki. To ułatwienie w odbyciu praktyki na budowie, zwykle także powoduje, iż w takim przypadku komisja będzie na egzaminie ustnym bardziej „wałkować” wszystkie zagadnienia, więc proszę się na to przygotować ;-).

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
Odpowiedz na: Praktyka a stanowisko kierownika budowy
Twoje dane: