Praca na stanowisku zarządcy dróg publicznych a praktyka na budowie

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praca na stanowisku zarządcy dróg publicznych a praktyka na budowie

 • Ten wątek ma 2 odpowiedzi. Ostatnia aktualizowany w dniu 08/08/2019 przez Radek.
Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #5458 Odpowiedz
   Szymon
   Gość

   Dzień dobry,
   moje pytanie dotyczy zapisów par. 2, ust. 4, pkt 2 oraz ust. 5 Rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji w technicznych w budownictwie z dnia 29 kwietnia 2019r., a mianowicie czy np. 4 lata pracy na stanowisku zarządcy dróg publicznych, liczy się jako 2 lata praktyki? oraz w jaki sposób udokumentować taką praktykę zawodową, czy udział w inwestycji może potwierdzić przełożony z uprawnieniami, czy musi to zrobić inspektor nadzoru inwestorskiego lub kierownik budowy?
   Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
   Szymon

  • #5522 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Tak, wymagany okres praktyki u zarządcy drogi publicznej ulega dwukrotnemu wydłużeniu, więc w tym przypadku z 4 lat praktyki zostanie zaliczone jako 2 lata.

   Praktykę może w takim przypadku potwierdzić osoba posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane i wpisana na listę członków izby. Może to być więc przełożony jeżeli takowe uprawnienia posiada.

  • #9649 Odpowiedz
   praktyka na stanowisku zarządca dróg publicznych
   Gość

   Dzień dobry.
   Nawiązując do odpowiedzi opiekuna forum. Po przepracowaniu 4 lat i 10 miesięcy na stanowisku zarządcy dróg publicznych w Obwodzie Drogowym i potwierdzeniu tego faktu przez z-cę dyrektora d/s inwestycji z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi i wpisem na listę członków izby, w tej samej izbie w której ubiegam się o uzyskanie uprawnień, komisja kwalifikacyjna nie dopuszcza takowego potwierdzenia jako wystarczające.
   Proszę o odpowiedż.
   Pozdrawiam. Piotr

  • #9748 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Prosimy o więcej szczegółów. Co konkretnie kwestionuje izba w zaświadczeniu.

  • #10161 Odpowiedz
   Radek
   Gość

   Witam!
   Przyłączam się do wątku.
   Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa również zakwestionowała moją praktykę zawodową wykonywaną pracując u zarządcy drogi publicznej pod opieką Inspektora nadzoru inwestorskiego zatrudnionego na etacie w tym samym zarządzie dróg. W odpowiedzi na mój wniosek od organu dostałem informację, że praktyka powinna być potwierdzona przez osobę pełniąca odpowiednią funkcję techniczną w ramach danego zadania wskazanego w zbiorczym zestawieniu praktyki – funkcję kierownika budowy/kierownika robót i potwierdzenie praktyki przez inspektora nadzoru nie może być uznana przez komisję.
   Proszę o pomoc, co mogę jeszcze zrobić w temacie?
   Czy potwierdzenie praktyki przez kierownika budowy, którego pracę defacto nadzorowałem z ramienia zarządcy drogi pod okiem inspektora nadzoru, ma jakikolwiek sens?

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Praca na stanowisku zarządcy dróg publicznych a praktyka na budowie
Twoje dane: