Pozwolenie na budowę

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Pozwolenie na budowę

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #16949 Odpowiedz
   tomek
   Gość

   Czy w zestawieniu praktyki piszemy tylko budowy które były na pozwolenie czy także te na zgłoszenie. Składam wniosek o uprawnienia do kierowania robotami drogowymi ograniczone.

  • #16961 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Zgodnie z interpretacjami PIIB zakres wykonywanych obowiązków w ramach odbywanej praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych powinien maksymalnie być szeroki. Dla praktyki wykonawczej, czynności zawodowe powinny pokrywać wszystkie zagadnienia z jakimi spotyka się kierownik budowy lub robót podczas sprawowania samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie. Co do zasady wymagania takie spełniają przede wszystkim inwestycje o szerokim zakresie i złożonym poziomie wykonywanych prac, które zwykle realizuje się na pozwolenie na budowę.
   W przypadku robót drogowych wiele inwestycji nawet o dużej skali realizowane jest na zgłoszenie, by uniknąć procedur formalnych i ograniczyć czas realizacji. Jeżeli jest zatem ustanowiony i wymagany kierownik budowy lub robót z odpowiednimi uprawnieniami to nie powinno być przeszkód z zaliczeniem. Wszystko tutaj zależy tutaj od faktycznie realizowanych czynności w ramach praktyki zawodowej.
   Na Twoją korzyść działa napewno fakt , iż w przypadku uprawnień w ograniczonym zakresie wymagania odnośnie zakresu prac przy praktyce zawodowej są nieco mniejsze, niż w przypadku uprawnień bez ograniczeń.

   Więcej informacji o zakresie czynności w ramach praktyki zawodowej.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Pozwolenie na budowę
Twoje dane: