Okres praktyki zawodowej.

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Okres praktyki zawodowej.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #10763 Odpowiedz
   Adam
   Gość

   Ubiegam się o uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej(pełne) oraz architektonicznej(ograniczone). Obie specjalności wymagają rocznej praktyki na budowie oraz półtorarocznej praktyki przy sporządzaniu projektów. Znalazłem już odpowiedź, że roczna praktyka na budowie może być wykorzystana jednocześnie do obu specjalności. Jak sprawa wygląda ze sporządzaniem projektów. Czy tutaj też praktyka może być zaliczona jednocześnie do jednej i drugiej specjalności. Czy może sam powinienem zdecydować jaki czas poświęcam na architekturę a jaki na konstrukcje mimo, że jest to ze sobą ściśle powiązane ponieważ finalnie powstaje jeden projekt.

  • #10788 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   O ile w przypadku praktyki wykonawczej na budowie jest możliwość połączenia specjalności architektonicznej oraz konstrukcyjno-budowlanej, tak w przypadku praktyki projektowej nie ma już takiej możliwości.
   Zakresy praktyki zawodowej zdecydowanie się w tym przypadku różnią – wykonywane są inne czynności zawodowe oraz o czym trzeba pamiętać różni są także kierownicy praktyki. Jeden z nich powinien mieć uprawnienia w specjalności architektonicznej , a drugi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
   Jeżeli nawet uda się znaleźć takiego kierownika posiadającego odpowiednie uprawnienia w obu specjalnościach to ze względu na zakres i tak praktyka projektowa musi być odbywana oddzielnie.
   Proszę pamiętać, iż powyższe uprawnienia nabywane są w dwóch różnych izbach: architektoniczne w IARP, a konstrukcyjno-budowlane w PIIB.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Okres praktyki zawodowej.
Twoje dane: