Nazwa stanowiska pracy a kwalifikacja

Uprawnienia budowlane Forum Kwalifikacja Nazwa stanowiska pracy a kwalifikacja

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #16819 Odpowiedz
   Jakub
   Gość

   Dzień dobry.
   Ukończyłem Budownictwo z tytułem inżyniera. Od ok 1.5 roku pracuje na stanowisku Inżynier Materiałowy. Czy taka nazwa stanowiska nie jest problemem w momencie kiedy będę chciał robić uprawnienia drogowe?

  • #16897 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Nazwa stanowiska jest dosyć istotna w kontekście odbywania praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych. Co do zasady zajmowane stanowisko powinno być związane z wykonywanymi obowiązkami. W przypadku pracy na stanowisku inżynier materiałowy ciężko będzie udowodnić komisji kwalifikacyjnej rozpatrującej wniosek o nadanie uprawnień, wykonywanie pracy związanej z budową dróg. Dlatego też jeżeli jest taka możliwość na czas odbywania praktyki należy zmienić stanowisko np. na inżynier budowy dla praktyki na budowie lub asystent projektanta w przypadku praktyki w biurze projektowym.
   Oczywiście takie stanowisko zupełnie nie przekreśla szans na zaliczenie praktyki zawodowej. Jeżeli została ona rzetelnie odbyta, a kandydat jest pewny zakresu obowiązków i przede wszystkim będzie potrafił je odpowiednio udokumentować to powinno także się udać. Z tym, że należy przygotować się na trudniejszą weryfikację.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Nazwa stanowiska pracy a kwalifikacja
Twoje dane: