Nadzór autorski a praktyka budowlana

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Nadzór autorski a praktyka budowlana

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #22837 Odpowiedz
   Maciej
   Gość

   Witam
   Chcę się ubiegać o uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej
   Czy jeżeli w trakcie praktyki projektowej często byłem wysyłany na budowę jako mniej więcej nadzór autorski i byłem tam wtedy pod patronem kierownika budowy to czy taka praktyka jest zaliczana jako budowlana?

  • #23329 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Praktyka projektowa, w trakcie której byłeś wysyłany na budowę w roli nadzoru autorskiego, może być częściowo zaliczana do doświadczenia wymaganego do uzyskania uprawnień do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej. Jednakże, ważne jest, aby spełnić konkretnie określone wymagania dotyczące praktyki zawodowej, które są zdefiniowane przez odpowiednie organy lub instytucje w Polsce, takie jak Izba Architektów RP.

   Doświadczenie zdobyte podczas pracy na budowie może być cenne, szczególnie jeśli dotyczyło bezpośredniego kontaktu z realizacją projektu, rozumienia procesów budowlanych oraz współpracy z innymi profesjonalistami branży, takimi jak kierownik budowy. Nadzór autorski, czyli nadzorowanie prawidłowej realizacji projektu architektonicznego, jest istotnym elementem doświadczenia zawodowego architekta.

   Niemniej jednak, dla formalnego uznania tej praktyki jako części procesu ubiegania się o uprawnienia projektowe, istotne będzie, aby praktyka ta była zgodna z wymogami określonymi w przepisach prawa budowlanego oraz standardami izb architektów. Warto sprawdzić, czy spełnione zostały kryteria takie jak czas trwania praktyki, rodzaj wykonywanych zadań, a także czy praktyka była odpowiednio udokumentowana i potwierdzona przez uprawnionych nadzorców, jak kierownik budowy.

   Zalecamy skontaktowanie się bezpośrednio z lokalną Izbą Architektów RP lub odpowiednim organem nadzoru budowlanego, aby uzyskać szczegółowe informacje i potwierdzenie, czy konkretna praktyka projektowa zostanie uznana za odpowiednie doświadczenie zawodowe w procesie ubiegania się o uprawnienia projektowe.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Nadzór autorski a praktyka budowlana
Twoje dane: