Kwalifikacja – zaświadczenie z uczelni

Uprawnienia budowlane Forum Kwalifikacja Kwalifikacja – zaświadczenie z uczelni

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #23104 Odpowiedz
   Marcin
   Gość

   Dzień dobry,

   Czy takie zaświadczanie jest wymagane?
   – „zaświadczenie z uczelni potwierdzające, że ukończone studia były prowadzone w oparciu o umowę zawartą z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa”

  • #23330 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Zaświadczenie z uczelni potwierdzające, że ukończone studia były prowadzone w oparciu o umowę zawartą z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa, nie jest standardowym wymaganiem w procesie ubiegania się o uprawnienia budowlane w Polsce. Jest ono wymagane tylko w wypadku gdy uczelnia ma podpisaną umowe z okręgową izbą. Jak na razie żadna uczelnia nie ma takiej umowy

   Typowe wymagania to ukończenie odpowiednich studiów wyższych oraz odbycie wymaganej praktyki zawodowej.

   Proces uzyskania uprawnień budowlanych w Polsce, zarówno dla specjalności architektonicznej, jak i innych specjalności budowlanych, jest regulowany przez Prawo budowlane oraz przez przepisy wydane przez odpowiednie izby zawodowe, takie jak Polska Izba Inżynierów Budownictwa (PIIB) lub Izba Architektów RP.

   Wymagania te zazwyczaj obejmują:

   Ukończenie odpowiedniego kierunku studiów wyższych (np. architektura, budownictwo).
   Odbycie praktyki zawodowej pod nadzorem osoby z uprawnieniami.
   Zdanie egzaminu państwowego.
   Nie ma wymogu, aby studia były prowadzone na podstawie umowy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa. Jednakże, w niektórych przypadkach, uczelnie mogą współpracować z PIIB lub innymi organami zawodowymi w celu dostosowania programów nauczania do wymogów rynku pracy lub specyficznych standardów zawodowych.

   Jeśli masz wątpliwości dotyczące konkretnych wymagań w procesie ubiegania się o uprawnienia budowlane, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa lub odpowiednią izbą zawodową. Mogą oni dostarczyć najbardziej aktualne i dokładne informacje dotyczące wymagań i procedur.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Kwalifikacja – zaświadczenie z uczelni
Twoje dane: