Kierownik robot jako opiekun

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Kierownik robot jako opiekun

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #9817 Odpowiedz
   Paweł
   Gość

   Dzień dobry,
   Odbywałem praktykę na budowie gdzie kierownikem był technik z uprawnieniami nadanymi w słabej ustawie z 75 roku „o powrzechnie stosowanych rozwiązaniach” itd ktd
   Na budowie był też kierownik robót (uprawnienia pełne nadane w 2006) jednak nie dokonał on żadnego wpisu w dzienniku budowy (wiadomo jak jest z kierownikami robót szczególnie tych mniejszych budow). Czy może on być moim opiekunem praktyki? Czy izba jakoś to bedzie weryfikować? Czy ktoś z was miał podobna sytuację?

  • #10481 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Jeżeli kierownik robót posiada odpowiednie uprawnienia to z punktu widzenia formalnego może być kierownikiem praktyk. Dopiero planowane zmiany w przepisach ( które jeszcze nie weszły w życie 08.2020 zakładały wprowadzenie wymagania by kierownik robót był wpisany w dziennik).
   Na chwile obecną nie ma takiego wymagania, natomiast oczywiście dobrze by było by ten kierownik robót faktycznie nadzorował taką praktykę.
   Izba w przypadku wątpliwości może kontaktować się z nim bezpośrednio, poprosić o skan dziennika budowy a nawet poprosić o wyjaśnienia od organów administracji arch-bud.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Kierownik robot jako opiekun
Twoje dane: