Kierownik robot jako opiekun

Uprawnienia budowlane Fora Praktyka zawodowa Kierownik robot jako opiekun

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #9817 Odpowiedz
  Paweł
  Gość

  Dzień dobry,
  Odbywałem praktykę na budowie gdzie kierownikem był technik z uprawnieniami nadanymi w słabej ustawie z 75 roku „o powrzechnie stosowanych rozwiązaniach” itd ktd
  Na budowie był też kierownik robót (uprawnienia pełne nadane w 2006) jednak nie dokonał on żadnego wpisu w dzienniku budowy (wiadomo jak jest z kierownikami robót szczególnie tych mniejszych budow). Czy może on być moim opiekunem praktyki? Czy izba jakoś to bedzie weryfikować? Czy ktoś z was miał podobna sytuację?

  #10481 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Jeżeli kierownik robót posiada odpowiednie uprawnienia to z punktu widzenia formalnego może być kierownikiem praktyk. Dopiero planowane zmiany w przepisach ( które jeszcze nie weszły w życie 08.2020 zakładały wprowadzenie wymagania by kierownik robót był wpisany w dziennik).
  Na chwile obecną nie ma takiego wymagania, natomiast oczywiście dobrze by było by ten kierownik robót faktycznie nadzorował taką praktykę.
  Izba w przypadku wątpliwości może kontaktować się z nim bezpośrednio, poprosić o skan dziennika budowy a nawet poprosić o wyjaśnienia od organów administracji arch-bud.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
Odpowiedz na: Kierownik robot jako opiekun
Twoje dane: