Inżynier na budowie a nazwa stanowiska w umowie o pracę.

Uprawnienia budowlane Fora Praktyka zawodowa Inżynier na budowie a nazwa stanowiska w umowie o pracę.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #10693 Odpowiedz
  Marek
  Gość

  Witam!

  Mam dwa pytania, niestety w internecie nie znalazłem na nie odpowiedzi. A mianowicie:

  1) W schemacie orgnizacyjnym na budowie jestem wpisany na stanowisku inżynier budowy. Wcześniej pracowałem w biurze na stanowisku kosztorysanta. Czy w takim wypadku zostanie mi uwzględniona praktyka, jeśli byłem na budowie ale w umowie o pracę mam wpisane inne stanowisko tzn kosztorysant? Czy w takim wypadku muszę zmienić stanowisko w umowie o pracę na stanowisko inżyniera budowy?

  2) Posiadam zeszyt praktyk wypełniony jeszce z roku 2011. Jest on wystawiony przez dolnośląską izbę inżynierów budownictwa. Czy w takim wypadku muszę zdawać egzamin na dolnym śląsku? Mieszkam teraz zupełnie gdzie indziej i specjalne jeżdzenie do Wrocławia na egzamin mija się z celem. Czy ten zeszyt mogę złożyć do innej izby w obecnym miejscu zamieszkania?

  Pozdrawiam,
  Marek.

  #10765 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  1) Wykonywanie obowiązków kosztorysanta niestety nie zalicza się do praktyki zawodowej. Jeżeli faktycznie wykonywane są obowiązki inżyniera na budowie w takim wypadku najlepiej będzie zmienić nazwę stanowiska na umowie o pracę.
  2) Nie ma obowiązku aktualnie zdawania w tej samej izbie, w której pobrano książkę praktyki zawodowej. Wystarczy wybrać izbę najbliżej miejsca swego aktualnego zamieszkania, ewentualnie wg własnego uznania i tam złożyć dokumenty.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
Odpowiedz na: Inżynier na budowie a nazwa stanowiska w umowie o pracę.
Twoje dane: