Ile jest ważna kwalifikacja do uprawnień budowlanych?

Uprawnienia budowlane Forum Kwalifikacja Ile jest ważna kwalifikacja do uprawnień budowlanych?

Otagowano: ,

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #5316 Odpowiedz
   joanna
   Gość

   Ile jest ważna kwalifikacja? Tzn jeśli składałam papiery na sesje wiosenna 2017,to kiedy muszę ponownie składać wniosek o kwalifikacje? A może jest ona bez terminowa (dopóki nie zmienia się przepisy)?

  • #5317 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Postępowanie w sprawie nadawania uprawnień budowlanych prowadzone jest w oparciu o zapisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

   Jeżeli otrzymała Pani pismo z okręgowej izby o kwalifikacji do egzaminu, to postępowanie zostało wszczęte ale nie zakończone.

   W kolejnych sesjach egzaminacyjnych jest możliwość przystąpienia do egzaminu na uprawnienia budowlane po złożeniu wniosku o ponowne przeprowadzenie egzaminu, ewentualnie karty osobowej oraz oczywiście uiszczeniu opłaty. Należy jednie uważać na terminy składania dokumentów bo zwykle są one nieco inne niż w przypadku osób startujących od zera.

   W międzyczasie jest jednak ryzyko, że Izba z różnych względów może takie postępowanie zakończyć ( o czym powinna poinformować pisemnie ) i wtedy kwalifikację będzie trzeba przechodzić od nowa na aktualnych zasadach.

   Jest oczywiście także ryzyko, iż w międzyczasie ze względu na zmianę w przepisach kwalifikacja straci ważność. To już jest kwestia nieprzewidywalna więc nie należy zwlekać w nieskończoność.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Ile jest ważna kwalifikacja do uprawnień budowlanych?
Twoje dane: