Ile jest ważna kwalifikacja do uprawnień budowlanych?

Strona główna Fora Kwalifikacja Ile jest ważna kwalifikacja do uprawnień budowlanych?

Otagowano: ,

Temat zawiera 1 odpowiedź, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  uprawnieniabudowlane.pl 3 miesięcy temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #5316 Odpowiedź

  joanna

  Ile jest ważna kwalifikacja? Tzn jeśli składałam papiery na sesje wiosenna 2017,to kiedy muszę ponownie składać wniosek o kwalifikacje? A może jest ona bez terminowa (dopóki nie zmienia się przepisy)?

 • #5317 Odpowiedź

  Postępowanie w sprawie nadawania uprawnień budowlanych prowadzone jest w oparciu o zapisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

  Jeżeli otrzymała Pani pismo z okręgowej izby o kwalifikacji do egzaminu, to postępowanie zostało wszczęte ale nie zakończone.

  W kolejnych sesjach egzaminacyjnych jest możliwość przystąpienia do egzaminu na uprawnienia budowlane po złożeniu wniosku o ponowne przeprowadzenie egzaminu, ewentualnie karty osobowej oraz oczywiście uiszczeniu opłaty. Należy jednie uważać na terminy składania dokumentów bo zwykle są one nieco inne niż w przypadku osób startujących od zera.

  W międzyczasie jest jednak ryzyko, że Izba z różnych względów może takie postępowanie zakończyć ( o czym powinna poinformować pisemnie ) i wtedy kwalifikację będzie trzeba przechodzić od nowa na aktualnych zasadach.

  Jest oczywiście także ryzyko, iż w międzyczasie ze względu na zmianę w przepisach kwalifikacja straci ważność. To już jest kwestia nieprzewidywalna więc nie należy zwlekać w nieskończoność.

Odpowiedz na: Ile jest ważna kwalifikacja do uprawnień budowlanych?
Twoje dane: