Czy do uzyskania uprawnień budowlanych wystarczą tylko studia II stopnia?

Strona główna Fora Wykształcenie Czy do uzyskania uprawnień budowlanych wystarczą tylko studia II stopnia?

Temat zawiera 1 odpowiedź, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  uprawnieniabudowlane.pl 3 tygodnie, 1 dzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #5442 Odpowiedź

  Magister

  Ukończyłem studia II stopnia na Politechnice (Wydział Elektryczny) i uzyskałem tytuł magistra elektrotechniki. Po studiach uniwersyteckich pierwszego stopnia mam tytuł licencjata informatyki i na bazie tego dyplomu przyjęto mnie na polibudę.
  Czy takie wykształcenie wystarczy do uprawnień bez ograniczeń instalacje w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych? Czy muszę sobie „dostudiować” inżyniera?
  Z PB wynika wymóg II stopień – nic tam nie pisze o inżynierze. W materiałach na stronie www Izby jest wymóg posiadania dyplomu mgr inż.

  Pozdrawiam
  mgr lic. elektryk

 • #5520 Odpowiedź

  W przepisach faktycznie jest wymóg posiadania II stopnia odpowiedniego wykształcenia. Natomiast w praktyce niestety izby wymagają aby także wykształcenie I stopnia było odpowiednie.
  Tym bardziej w przypadku braku technicznego wykształcenia w tym przypadku ( licencjat informatyki ) zaliczenie takiego wykształcenia przez komisję kwalifikacyjną wydaje się mało prawdopodobne.

Odpowiedz na: Czy do uzyskania uprawnień budowlanych wystarczą tylko studia II stopnia?
Twoje dane: