Czas trwania praktyki a wpisy w dzienniku

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Czas trwania praktyki a wpisy w dzienniku

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #5445 Odpowiedz
   Zenon
   Gość

   Czy data zakończenia praktyki na danej budowie wpisana do zestawienia musi pokrywać się z ostatnim wpisem w dzienniku budowy?

  • #5450 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Nie ma takiego wymagania. Data powinna pokrywać się z faktycznym okresem odbywania praktyki zawodowej na danej budowie.
   Można ją rozpocząć w trakcie trwania budowy i zakończyć przed zakończeniem wszystkich prac na budowie.

  • #6739 Odpowiedz
   Jarek
   Gość

   1. Czy w przypadku robót przygotowawczych do realizacji inwestycji w trybie zaprojektuj i wybuduj (uzgadnianie i omawianie rozwiązań projektowych, wymiana gruntu itd) wykonywane przed pierwszym wpisem do dziennika budowy o jej rozpoczęciu, można brać pod uwagę ten czas pracy do praktyki na uprawnienia?
   2. Czy czas praktyki liczony jest do wpisu o zakończeniu budowy czy do uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie?
   3. Czy stanowisko „kierownik projektu” pełniący obowiązki inżyniera budowy (i tak też widniejący w schemacie organizacyjnym budowy) jest brane pod uwagę przy praktyce?

  • #6740 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   1. Powinno się wpisywać wykonywanie zadań, które są odpowiednie dla danej specjalności uprawnień o jaką się ubiegamy. To jakie są to zadania już zależy od konkretnego przypadku. Dla uprawnień wykonawczych KB wymiana gruntu będzie OK, ale już uzgadnianie dokumentacji itp nie.
   2. Czas praktyki liczy się wg czasu faktycznie wykonywanych czynności odpowiednich do danych uprawnień. Po zakończeniu budowy wykonywane są zwykle prace drobne i mało znaczące. Można to wpisać w niektórych przypadkach natomiast warto mieć wtedy zapas czasu ponad przepisowy termin.
   3. Kierownik projektu to stanowisko kojarzące się z obowiązkami menadżerskimi i zarządzaniem a nie stricte funkcja techniczna. Może być problem i przepychanki z komisją kwalifikacyjną przy weryfikacji praktyki.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Czas trwania praktyki a wpisy w dzienniku
Twoje dane: