Czas praktyki zawodowej

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Czas praktyki zawodowej

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #15434 Odpowiedz
   Praktykant
   Gość

   Dzień dobry. Skończyłam technikum budowlane, pracuje jako inżynier budowy, studiuje budownictwo zaocznie. Czy jeśli obronie pracę inżynierską praktyka zawodowa bedzie liczona na nowo od momentu obronienia pracy czy mozna wykorzystać czas pracy jedynie z tytułem technika pracującego jako inżynier budowy? Czy jeśli do momentu obrony pracy inżynierskiej upłynie 3 lata na budowie to czy można się starać o uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w nieograniczonym zakresie?

  • #15860 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Generalnie zasady mówią, iż praktykę zawodową można rozpocząć po uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia. W przypadku wykształcenia oraz tytułu technik budownictwa można ubiegać się o uprawnienia wykonawcze w ograniczonym zakresie po odbyciu 4 lat praktyki.
   Jeżeli taką praktykę będzie nadzorował kierownik z uprawnieniami bez ograniczeń, to po uzyskaniu uprawnień w ograniczonym zakresie, oraz ukończeniu studiów inżynierskich nie będzie potrzeby ponownie odbywać praktyki. Tak więc pełne uprawnienia uzyskujemy po 4 latach + pół roku na zdawanie uprawnień pełnych. Wadą jest tutaj konieczność przystępowania do dwóch egzaminów.

   Alternatywnie można czekać z praktyką do ukończenia studiów i wtedy wystarczy 1,5 roku dla uprawnień pełnych. Czasowo w zasadzie wychodzi na to samo jak w wariancie pierwszym, ale tutaj mamy już tylko jeden egzamin. Więc to rozwiązanie chyba będzie lepsze.

   • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 8 months temu przez uprawnienia.
Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Czas praktyki zawodowej
Twoje dane: