Kwalifikacja, a egzamin w kolejnym roku

Uprawnienia budowlane Forum Kwalifikacja Kwalifikacja, a egzamin w kolejnym roku

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #18382 Odpowiedz
      Aleksander
      Gość

      Witam serdecznie,

      Udało mi się przejść przez pierwszy etap (kwalifikacja) uzyskania uprawnień do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektura w 2020 r.

      Niestety nie podszedłem do egzaminu. Chciałbym przymierzyć się do sesji zimowej 2022 r.

      W związku z tym chciałem podpytać – może ktoś będzie wiedzieć – czy muszę ponownie składać wszystkie dokumenty ? Czy wystarczy tylko i wyłącznie opłacić i przyjść na egzamin ?

      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

      Pozdrawiam,

      Aleksander

    • #19345 Odpowiedz
      PDK
      Gość

      W PIIB kwalifikacja jest bezterminowa, nie mam pewności co do IARP, składasz wniosek o dopuszczenie do egzaminu wraz z kopią decyzji o kwalifikacji, płacisz kasę i zdajesz egzamin. Egzamin pisemny jest natomiast ważny 3 lata, czyli jeśli w ciągu 3 lat od testu nie zdasz ustnego to trzeba powtarzać test.

    • #23338 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Skoro udało Ci się przejść przez etap kwalifikacji do uzyskania uprawnień do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektura w 2020 roku, ale nie przystąpiłeś do egzaminu, to kwestia konieczności ponownego składania dokumentów może zależeć od regulaminu konkretnej Izby Architektów lub organu przeprowadzającego egzamin.

      Zazwyczaj, jeśli kandydat przeszedł etap kwalifikacji, ale nie przystąpił do egzaminu w ustalonym terminie, istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu w późniejszym terminie bez konieczności ponownego składania wszystkich dokumentów. Jednakże, mogą istnieć pewne wyjątki lub dodatkowe wymagania, takie jak:

      Aktualizacja dokumentów: Może być konieczne zaktualizowanie niektórych dokumentów, na przykład potwierdzenie praktyki zawodowej lub innych zmian w Twojej sytuacji zawodowej od czasu ostatniego składania dokumentów.
      Opłata egzaminacyjna: Z pewnością będziesz musiał uiścić opłatę za przystąpienie do egzaminu.
      Formalne zgłoszenie do egzaminu: Może być wymagane formalne zgłoszenie do egzaminu w ustalonym terminie.
      Zalecamy skontaktowanie się bezpośrednio z Izba Architektów RP lub innym odpowiednim organem, który odpowiada za proces egzaminacyjny. Mogą oni dostarczyć szczegółowych informacji na temat aktualnych wymagań, terminów, oraz procesu zgłoszenia do egzaminu.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #19345 in Kwalifikacja, a egzamin w kolejnym roku
Twoje dane:



Anuluj