Skip to main content

Uprawnienia do kierowania w PIIB czy IARP

pytania i odpowiedziLista najczęściej zadawanych pytań związanych z egzaminem na uprawnienia budowlane, praktyką zawodową oraz wykształceniem i postępowaniem kwalifikacyjnym.

0
uprawnienia

W której izbie architektow czy inżynierów składać   dokumenty na uprawnienia do kierowania robotami?  Posiadam książki praktyk wydań w w obu izbach.

uprawnienia edytował pytanie
  0
  uprawnienia

  Aby odpowiedzieć na tak postawione pytania należy porównać zakresy poszczególnych uprawnień.

  Zakresy zostały określone w rozdziale 4 rozporządzenia w prawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. I tak odpowiednio:

  • Uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń uprawniają do  kierowania robotami budowlanymi, w odniesieniu do architektury obiektu
  • Uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń uprawniają do kierowania robotami budowlanymi w
   odniesieniu do konstrukcji oraz architektury obiektu

  Tak więc ewidentnie widać, iż uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno budowlanej w PIIB mają większy zakres.

  W przypadku uprawnień ograniczonych sprawa nie jest już taka prosta gdyż konstrukcyjne, nie uprawniają do kierowania w odniesieniu do architektury. Natomiast generalnie jedne i drugie niewiele dają. Po szczegóły odsyłam już do rozdziału 4 wspomnianego rozporządzenia.

  uprawnienia odpowiedział