Skip to main content

Praca w samorządzie terytorialnym a praktyka zawodowa

pytania i odpowiedziLista najczęściej zadawanych pytań związanych z egzaminem na uprawnienia budowlane, praktyką zawodową oraz wykształceniem i postępowaniem kwalifikacyjnym.

0
uprawnienia

Witam.

Jestem zainteresowany zrobienie uprawnień do kierowania robotami.

Jestem inżynierem elektrykiem o specjalności elektrotechnika. Od 11 lat pracuje w Urzędzie Miejskim na stanowisku inspektora. Jestem odpowiedzialny za energetykę gminy. Mój zakres to m.in kierowanie robotami, planowanie, nadzorowanie, odbieranie wszystkich inwestycji gminnych w zakresie energetyki.

Moje pytanie jest następujące, czy jest szansa zaliczyć część praktyk zawodowych? Jeśli nie jakie warunki musiałbym spełnić pracując dalej na takim stanowisku?

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

uprawnienia odpowiedział
  0
  uprawnienia

  Rozporządzenie w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozdziale drugim wskazuje, iż praktyka w organach samorządu terytorialnego może być zaliczona do praktyki zawodowej jedynie w przypadku zarządzania infrastrukturą drogową lub kolejową.

  W Pana przypadku zakres prac jest inny więc raczej nie ma szans na zaliczenie takiej praktyki.

  Jedyna szansa to praca bezpośrednio na budowie / przy wykonywaniu robót w swojej specjalności przykładowo na umowie zleceniu , praktyki itp.

  uprawnienia odpowiedział