Strona główna Jak w zbiorczym zestawieniu praktyki opisać pobyt w nadzorze budowlanym?

Jak w zbiorczym zestawieniu praktyki opisać pobyt w nadzorze budowlanym?

786 viewsPraktyka zawodowa
0

Witam,

pozwolę sobie zadać 2 pytania w jednym poście:

  1. Jak powinienem opisać w zbiorczym zestawieniu praktyki zawodowej pobyt w PINB-ie? Chodzi mi o kolumnę, w której należy wpisać nazwę inwestycji, kierownika budowy itd. Mogę tutaj wpisać tylko udział w kontrolach czy coś więcej?
  2. Przykład: w danym tygodniu wziąłem wolny dzień lub dwa i pracowałem od poniedziałku do środy lub czwartku (3-4 dni). Czy taki tydzień wlicza się jako pełny do okresu praktyki zawodowej? W Śląskiej Izbie Inżynierów Budownictwa uzyskałem informację, że jeżeli w danym tygodniu wystąpiło święto (np. 6 stycznia 2017) to taki tydzień zalicza się jako pełny („wszyscy mieli wtedy święto więc zaliczamy jako pełny”; pytanie co w wypadku 1-2-dniowego urlopu). Ponadto poinformowano mnie, iż komisja może dany tydzień praktyki zaliczyć w części, a z tego co wiem nigdzie oficjalnie nie podano takiej informacji.
0

ad. 1) https://uprawnieniabudowlane.pl/pytania/odpowiedz/praktyka-zawodowa-w-pinb/

 

ad. 2) Nie ma tutaj niestety oficjalnych uregulowań. Jedna izba zaliczy w całości, inna natomiast nie zaliczy wcale: https://uprawnieniabudowlane.pl/rozliczanie-czasu-pracy-przy-odbywaniu-praktyki-zawodowej/

 

Generalnie trzeba mieć kilka miesięcy zapasu w praktyce na wszelki wypadek.