Skip to main content

Czy nadzór autorski zalicza się do stażu praktyki odbytej na budowie?

pytania i odpowiedziLista najczęściej zadawanych pytań związanych z egzaminem na uprawnienia budowlane, praktyką zawodową oraz wykształceniem i postępowaniem kwalifikacyjnym.

382 wyświetleńPraktyka zawodowa

Witam,

W styczniu 2015 zostałem oddelegowany z firmy projektowej, w której pracuję, na budowę aby pełnić nadzór autorski.

W jaki sposób mogę zaliczyć ten okres do stażu praktyki wykonawczej? Czy w tym przypadku kierownikiem mojej praktyki może być kierownik robót/budowy?

Niestety nie ma aktualnej interpretacji PIIB w tej sprawie. W okresie obowiązywania ksiażki praktyki zawodowej czyli do 09.2014 nadzór autorski nie był zaliczany do praktyki zawodowej. Był nawet taki zapis na jednej z początkowych kart książki:

  • sprawowania nadzoru autorskiego oraz prac pod kierunkiem inspektora nadzoru inwestorskiego nie zalicza się w poczet praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych

Dla bezpieczeństwa polecam zadać pytanie we właściwej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, gdyż na chwilę obecną należy przyjąć, iż odpowiedź będzie negatywna.

Co ciekawe w przypadku np. IARP praktyka przy nadzorze autorskim jest oficjalnie dopuszczona w regulaminie. http://www.izbaarchitektow.pl/pokaz.php?id=2413