Zakres wykonywanych prac zaliczanych do praktyki

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Zakres wykonywanych prac zaliczanych do praktyki

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #12043 Odpowiedz
      Michał
      Gość

      Witam !

      Piszę, ponieważ nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na temat rodzaju prac które są zaliczane na poczet praktyki do uprawnień budowlanych.

      Jestem zatrudniony w firmie na stanowisku, wcześniej majstra a aktualnie jako inżynier budowy.
      Charakterystyka prac mojej firmy w głównej mierze opiera się na remontach wykonywanych na terenie zakładu inwestora. Rozumiem że wszystkie prace które były prowadzone na podstawie pozwolenia na budowę są zaliczane do praktyki ale co z pracami remontowymi i pracami na zgłoszenie ? Czy jest to ściśle określone że aby praktyka została mi zaliczona musi być ona związana z pozwoleniem na budowę? Czy może można wpisywać do zestawienia praktyk prace które były realizowane bez pozwolenia ale realizowane przez kierownika budowy, który jest moim opiekunem praktyk?

      Pozdrawiam

    • #12059 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Zgodnie z wymaganiami rozporządzenia wszystkie czynności wykonywane w ramach odbywanej praktyki zawodowej powinny być zgodne z zakresem uprawnień budowlanych o jakie się ubiegamy.

      Najprościej i skutecznie jest to wymaganie osiągnąć realizując prace na budowie, na której ustanowiono kierownika budowy.

      W przypadku prac niewymagających pozwolenia na budowę / kierownika budowy może pojawić się wątpliwość czy taki ich zakres faktycznie będzie odpowiedni.

      Prace remontowe oraz wymagające zgłoszenia tylko w niewielkim zakresie wymagają ustanowienia kierownika budowy. Nie wiadomo jak jest w tym wypadku.

      Generalnie warto być tutaj ostrożnym i takiego typu prace wpisywać tylko w niewielkim zakresie. Na pewno nie mogą one stanowić zasadniczej części praktyki, a jedynie dodatek.
      W przepisach bowiem nie zdefiniowano dokładnego katalogu zajęć dozwolonych, a jak pokazuje praktyka interpretacje komisji kwalifikacyjnych mogą być zaskakujące.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #12059 in Zakres wykonywanych prac zaliczanych do praktyki
Twoje dane:



Anuluj