Wrażenia i opinie po egzaminie pisemnym

Uprawnienia budowlane Forum Egzamin Wrażenia i opinie po egzaminie pisemnym

Otagowano: , ,

  • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 17/05/2019 przez Sebastian.
Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #5347 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Jeżeli właśnie zdawałeś egzamin testowy na uprawnienia budowlane prosimy o opisanie Twoich wrażeń i opinii z egzaminu.

      Co się zaskoczyło pozytywnie lub negatywnie, jak długo zajęły Ci przygotowania i Twoje rady dla przyszłych zdających.

      Zostaw porady w tym wątku. Dziękujemy w imieniu przyszłych zdających.

    • #5357 Odpowiedz
      Olga
      Gość

      Zdawałam instalacje sanitarne wykonawcze ograniczone. Test był dużo trudniejszy niż część ustna, a na pewno wymagał znacznie więcej przygotowania. Pozytywnie mnie zaskoczyło, że nie było bardzo szczegółowych pytań na teście, typu odległości studni od osi rowu, szczegółowe położenie czerpni i wywiewek czy położenie gazociągu w lesie, także to na pewno na plus. Polecalabym dobrze się przygotować z prawa budowlanego, bhp i kpa (kodeks nie jest tak obszerny, a zawsze kilka pewnych punktów wpadnie), było też kilka pytań z konserwacji zabytków; na pewno pytania bardziej wymagały rozumienia przepisów, niż kucia na pamięć wymiarów. Ustny w mojej specjalności był bardzo prosty, przy czym tu się przydaje znajomość przepisów na zasadzie wiedzy gdzie co znaleźć – korzystałam praktycznie tylko z WT jakim powinny odpowiadać budynki, prawa budowlanego i bhp, także moje pytania nie wymagały znajomości bardziej szczegółowych rozporządzeń.
      Pytania na ustnym mialam:
      1. Wymień obowiązki nadzoru budowlanego po otrzymaniu zawiadomienia o katastrofie budowlanej.
      2. Przejścia i dojścia do urządzeń technicznych.
      3. W jakich pomieszczeniach nie można stosować wentylacji wyciągowej.
      4. Najważniejsze czynności dot. zagospodarowania budowy przed rozpoczęciem prac.
      5. Jak powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana balustrada ochronna.
      6. Pytanie praktyczne: odbiór techniczny końcowy sieci kanalizacyjnej – chodziło tylko o formalności przy odbiorze końcowym, czyli tylko że trzeba mieć projekt powykonawaczy, operat geodezyjny, pozytywne próby szczelności z odbiorów częściowych, że sporządza się końcowy protokół odbioru, wpis do dziennika budowy i przekazuje się sieć. Wszyscy mówili najpierw o odbiorze odcinka sieci, że przed zasypaniem, próba, inspekcja telewizyjna itp, ale nie o to komisji chodziło 😉

    • #5358 Odpowiedz
      Andrzej
      Gość

      Zdawałem w Małopolskiej Izbie uprawnienia konstrukcyjno-budowlane wykonawcze.

      Egzamin zdany bez problemu. Uczyłem się na około miesiąc przed testem. Znaczna większość pytań powtórzyła się z programem. Resztę można było się domyślić ( albo odgadnąć ).

      Przeczytałem także kilka razy najważniejsze akty prawne i według mnie nic więcej nie potrzeba by zaliczyć testy.

    • #9278 Odpowiedz
      NORMY
      Gość

      Dzień dobry , pytanie dla osób które zdawały egzamin w małopolskiej izbie upr. KB – projektowanie bez ograniczeń. Czy na egzaminie ustnym obowiązują tylko Eurokody czy można korzystać z PN-B ??

    • #12331 Odpowiedz
      Sebastian
      Gość

      Oferuję własnoręcznie opracowane pytania do egzaminu ustnego dla specjalizacji konstrukcyjne-budowlane projektowanie i kierowanie robotami budowlanymi bez ograniczeń (ze szczególnym uwzględnieniem pytań dla izby pomorskiej ). Egzamin zdałem. Dla chętnych próbka opracowanych pytań. Zapraszam do kontaktu

      uprawnieniapyt@gmail.com

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #5357 in Wrażenia i opinie po egzaminie pisemnym
Twoje dane:



Anuluj