Własna działalność gospodarcza -zaliczenie praktyki

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Własna działalność gospodarcza -zaliczenie praktyki

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #16873 Odpowiedz
      Bartek
      Gość

      Dzień dobry

      Chciałem zapytać jak wygląda potwierdzenie czasu realizacji praktyk:
      1) Czy jeżeli prowadziłem własna działalność, zajmowałem się nadzorem pracy własnej ekipy budowlanej i osobiście pracowałem fizycznie na budowie to będzie się to zaliczać do odbytej praktyki? Zajmowaliśmy się budową hali przemysłowych, hali biurowo-przemysłowych, domów wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych.
      2) Czy jeżeli obecnie nadal prowadzę działalność, ale skupiam się tylko na nadzorze pracy jako inżynier budowy oraz wystawiam faktury potwierdzające pełnienie funkcji inżyniera budowy dla danej firmy, to taką formę pracy mogę zaliczyć do praktyk? Firma dla której pracuje cały czas współpracuje z kierownikiem budowy prowadzącym własna działalność gospodarczą.

      Pozdrawiam

    • #16905 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      1/ Odbywanie praktyki zawodowej w ramach własnej działalności gospodarczej, w tym także firmy jednoosobowej jest oczywiście możliwe. W ramach potwierdzenia praktyki może zajść potrzeba okazania dokumentów potwierdzających zakres wykonywanych obowiązków np. umowy z zamawiającym itp.
      Oczywiście pozostaje kwestia kto nadzorował taką praktykę zawodową i jego zakres uprawnień. Natomiast nic w pytaniu nie podano więc zakładamy, iż te wymagania także zostają spełnione.
      W przypadku takiej praktyki mogą zostać zaliczone jedynie takie zadania związane z nadzorem i organizacją prac. Prace fizyczne do tego zakresu praktyki nie mogą zostać zaliczone.

      2/ Jeżeli faktycznie wykonywane są obowiązki inżyniera budowy czyli nadzór i organizacja prac to taki zakres jest najbardziej odpowiedni do praktyki zawodowej. Kwestia umowy i powiązań organizacyjnych z pracodawcą ma tutaj znaczenie drugorzędne.

    • #16936 Odpowiedz
      Bartek
      Gość

      Dziękuję za odpowiedź.

      Mam jeszcze pytania odnośnie tej sytuacji:

      1. Jakie dokumenty muszę przygotować, aby potwierdzić moją praktykę?
      2. Czy cały okres powstawania budynku mogę zaliczyć do praktyki budowalnej, czy tylko jakieś wyrywkowe dni, kiedy były w szczególności prowadzone prace organizacyjne?
      3. Podczas posiadania własnej działalności gospodarczej i zatrudniając pracowników codziennie trzeba organizować ich pracę, organizować materiał, sprawdzać zgodność wykonanych robót budowlanych. Czy potrzebuję jakieś potwierdzenia wykonywania takich czynności? Czy wystarczy mi potwierdzenie w zbiorczym zestawieniu praktyki przez kierownika budowy z poszczególnych budów?

    • #17171 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      1/ Dokumentowanie praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych.
      2/ Należy zaliczać czynności bezpośrednio związane z daną specjalnością uprawnień budowlanych. więcej o zakresie czynności w ramach praktyki zawodowej
      3/ Nie ma potrzeby dodatkowego potwierdzania, wystarczy to co będzie w zbiorczym zestawieniu.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #17171 in Własna działalność gospodarcza -zaliczenie praktyki
Twoje dane:



Anuluj