Uprawnienia wykształcenie

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Uprawnienia wykształcenie

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #15713 Odpowiedz
      Ola
      Gość

      Witam. Czy po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku optoelektronika, mogę ubiegać się o uprawnienia budowlane w telekomunikacji ? Ewentualnie czy liczy się uzupełnienie wykształcenia studiami podyplomowymi stricte dotyczącymi telekomunikacji ?

    • #15762 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Aktualnie ukończenie studiów na kierunku optoelektronika nie gwarantuje możliwości ubiegania się o nadanie uprawnień budowlanych. Ten kierunek nie znajduje się na liście kierunków odpowiednich oraz pokrewnych w załączniku do rozporządzenia w sprawie przygotowania zawodowej do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
      Wymagane wykształcenie oraz związaną z nim praktykę zawodową można określić za pomocą naszego kalkulatora do uprawnień budowlanych.

      Istnieje możliwość zaliczenia wykształcenia dla danych uprawnień na podstawie indywidualnej decyzji komisji kwalifikacyjnej. Jeżeli określona część przedmiotów na kierunku odpowiada tym przedmiotom z kierunków odpowiednich lub pokrewnych. Cała procedura jest opisana tutaj: wykształcenie a nieodpowiedni kierunek

    • #15787 Odpowiedz
      Marek
      Gość

      Dzień dobry. Jestem po I i II stopniu architektury, jednak bez uprawnień jeszcze. Interesuje mnie podjęcie studiów II stopnia budownictwa. Czy przy takim obrocie spraw będę mógł ubiegać się o uprawnienia w pełnym lub niepełnym zakresie? Dużo mówiło się o inżynierach bud. podejmujących II stopień arch. ale w tą stronę ciężko znaleźć informacje.

      • #15788 Odpowiedz
        Marek
        Gość

        Chodzi mi oczywiście o uprawnienie ze specjalnością drogową lub konstrukcyjno-budowlaną.

      • #15859 Odpowiedz
        uprawnienia
        Opiekun forum

        Z tego co Nam wiadomo w drugą stronę jest lepiej. PIIB generalnie może wymagać zgodności studiów I i II stopnia, natomiast w większości przypadków tego nie robi. Także szanse są o wiele większe, niż przy ubieganiu się o uprawnienia architektoniczne w IARP, gdzie w zasadzie przechodzi tylko wykształcenie architektoniczne z I i II stopnia studiów.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #15762 in Uprawnienia wykształcenie
Twoje dane:



Anuluj