Uprawnienia instalacyjne – tylko po II stopniu

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Uprawnienia instalacyjne – tylko po II stopniu

  • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 17/02/2021 przez Przemek.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #12487 Odpowiedz
      Kamil
      Gość

      Ukończyłem studia inżynierskie na kierunku Logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych (WAT) i wybieram się na studia II stopnia na inżynierię środowiska. Czy po uzyskaniu także tytułu magistra uda mi się uzyskać uprawnienia budowlane wykonawcze bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej? Komisja uzna moje studia I stopnia (które są bardziej w kierunku petrochemii niż budownictwa) czy muszę ponownie zrobić inżyniera np. z budownictwa lub inż. środowiska?

    • #12680 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Jeżeli studia na II stopniu kierunku inżynieria środowiska skończą się uzyskaniem tytułu magister inżynier to takie wykształcenie powinno zostać zaakceptowane jako odpowiednie do uzyskania uprawnień w specjalności instalacyjnej sanitarnej.

      W przypadku podejmowania studiów na II stopniu na kierunku innym niż studia I stopnia przy kwalifikacji może zajść potrzeba zdania egzaminu lub też uzupełnienia różnic programowych w trakcie trwania studiów. To już zależy od wymagań konkretnej uczelni.

    • #20858 Odpowiedz
      Przemek
      Gość

      Witam

      Ukończyłem studia niestacjonarne I stopnia Zarządzanie i Inżynieria Produkcji , oraz studia podyplomowe ze spawalnictwa. Chciałbym w niedalekiej przyszłości zrobić uprawnienia o specjalność instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Czy ukończenie studiów II stopnia o kierunku energetyka mi to umożliwi.

      Z góry dziękuje za odpowiedz

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #12680 in Uprawnienia instalacyjne – tylko po II stopniu
Twoje dane:



Anuluj