Rozliczenie praktyki zawodowej do uprawnień

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Rozliczenie praktyki zawodowej do uprawnień

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #11199 Odpowiedz
      Misia
      Gość

      Dzien dobry,
      Chciałabym się dowiedzieć od kiedy mogę odliczać czas odbywania praktyki zawodowej do uprawnień związanych z projektowaniem i kierowaniem robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, jeśli zaczęłam pracę na trzecim roku studiów inżynierskich na kierunku energetyka, a później ukończyłam studia magisterskie z elektrotechniki. Czy praktykę mogę liczyć dopiero po obronie tytułu magistra, czy wcześniej?

    • #11307 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Do uzyskania uprawnień elektrycznych projektowo-wykonawczych bez ograniczeń odpowiednim kierunkiem wg rozporządzenia jest m.in elektronika. Kierunek energetyka umożliwia jedynie ubieganie się o uprawnienia w zakresie ograniczonym.
      Pomimo tego, iż rozporządzenie mówi o jedynie ukończeniu studiów na odpowiednim kierunku studiów II stopnia, izba może wymagać zgodności studiów I i II stopnia lub uzupełnienia różnic programowych.

      To samo dotyczy terminów rozpoczęcia praktyki. W rozporządzeniu jest mowa o ukończeniu III roku studiów ( więc nawet nie muszą to być studia techniczne ). W praktyce jednak izby wymagają by kierunek był zgodny z uprawnieniami o jakie się ubiegamy. Tak więc bezpieczniej będzie zaliczać taką praktykę zawodową dopiero po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku elektronika.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #11307 in Rozliczenie praktyki zawodowej do uprawnień
Twoje dane:



Anuluj