Rozliczanie praktyk na własnej działalności gospodarczej

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Rozliczanie praktyk na własnej działalności gospodarczej

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #5446 Odpowiedz
      Janusz
      Gość

      Witam,
      Przez ostatni rok pracowałem w firmie budowlanej na własnej działalności gospodarczej. Praca trwała po 8 godzin dziennie tak jak na umowie o pracę. Pracowałem w tym czasie na trzech budowach, i na każdej miałem swojego opiekuna z uprawnieniami, który może mi podpisać odbytą praktykę. Czy w takim wypadku wystarczy że w zestawieniu praktyk w kolumnie „forma odbywania praktyki” wpiszę, że była to własna działalność gospodarcza?

    • #5449 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Tak, w takim wypadku należy wpisać jako formę odbywania praktyki – własna działalność gospodarcza. Oczywiście należy także dołączyć wymagane oświadczenia kierowników praktyki oraz zestawienia zbiorcze.

    • #10389 Odpowiedz
      Mateusz
      Gość

      Witam ,

      czy takie oświadczenie kierownika/opiekuna winno być sporządzone po każdym obiekcie ujętym w zestawieniu zbiorczym( projekt/ obowiązki na budowie), czy wystarczy sporządzić go na końcu po odbyciu całej praktyki?

    • #10782 Odpowiedz
      Aleksandra
      Gość

      Cześć,
      A co jeśli mój opiekun praktyk nieoczekiwanie zmarł i nikt inny w biurze nie ma uprawnień i nie może ich podpisać?

      Architektura

    • #10817 Odpowiedz
      Wojtas
      Gość

      Witam,
      Czy jeżeli ubiegam się o uprawnienia sanitarne bez ograniczeń, to czy zostanie zaliczona praktyka gdzie kierownik ma uprawnienia w ograniczone ?

    • #11037 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      1/ Najlepiej sporządzać oświadczenia po każdym obiekcie na wypadek nieprzewidzianych okoliczności jak np. zwolnienie z pracy, konflikt, kłopoty zdrowotne
      2/ W przypadku śmierci kierownika praktyki, jeżeli on był jedyną osobą nadzorującą taka praktyka niestety przepada i trzeba ją odbyć na nowo
      3/ Uprawnienia kierownika powinny być tożsame z tymi o jakie się ubiegamy, tak więc jeżeli ubiegamy się o uprawnienia bez ograniczeń, to takie także powinien posiadać nasz kierownik.

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #5449 in Rozliczanie praktyk na własnej działalności gospodarczej
Twoje dane:



Anuluj