Pytanie o uprawnienia budowlane elektryczne

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Pytanie o uprawnienia budowlane elektryczne

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #16841 Odpowiedz
      Rafał
      Gość

      Witam mam pytanie mam skończoną szkołę średnią zawodową kiedyś nazywała się CKUMiE zawód na dyplomie monter urządzeń elektronicznych ale ogólnie więcej uczyłem się w szkole elektryki mam pracuje jako elektryk 20 lat 12 lat mam swoją firmę elektryczną czy mogę startować po uprawnienia budowlane męczy mnie latanie za wujkiem z tymi uprawnieniami chciał bym zrobić swoje.

    • #16902 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      W przypadku wykształcenia zawodowego można ubiegać się o uprawnienia budowlane wykonawcze w zakresie ograniczonym po odbyciu 4 lat praktyki zawodowej. Dla uprawnień elektrycznych komisje bezpośrednio zaliczają wykształcenie w zawodzie elektryk ( https://uprawnieniabudowlane.pl/kalkulator-specjalnosci-uprawnien/ )
      Tak więc w przypadku dyplomu monter urządzeń elektronicznych, może być duży problem z zaliczeniem go dla takich uprawnień.
      Na pocieszenie warto wiedzieć fakt, iż obecnie uprawnienia ograniczone są tak bardzo ograniczone, że w zasadzie bezużyteczne. Jedyną drogą jest więc zdobycie odpowiedniego wykształcenia – studia I lub II stopnia na odpowiednim kierunku i ubieganie się o uprawnienia bez ograniczeń.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #16902 in Pytanie o uprawnienia budowlane elektryczne
Twoje dane:



Anuluj