Pytania odnośnie praktyki (instalacyjna w zakresie sieci sanitarne)

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Pytania odnośnie praktyki (instalacyjna w zakresie sieci sanitarne)

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #11237 Odpowiedz
      PENSETA
      Gość

      Dzień dobry,

      piszę w związku z kilkoma wątpliwościami jakie pojawiły się u mnie podczas wykonywania praktyki zawodowej. Pracuję w firmie wykonującej sieci gazowe (projektowanie wraz z wykonawstwem). Planuję zdobyć pełne uprawnienia (proj./wyk.) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń.

      Projektant prowadzący praktykę posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji „projektanta oraz kierownika budowy i robót” w specjalności „instalacyjno-inżynieryjnej w zakresie sieci sanitarnych z ograniczeniem do sieci gazowej oraz instalacji sanitarnych z ograniczeniem do instalacji gazowej”. Z informacji jakie uzyskałem w izbie nie ma przeciwwskazań do uzyskania przeze mnie w takim wypadku uprawnień bez ograniczeń, z kolei z tego co czytam na Państwa stronie nie ma takiej możliwości. Czy w takim razie powinienem ubiegać się o uprawnienia w zakresie ograniczonym do sieci i instalacji gazowych ? Czy mogę prosić o komentarz w tej sprawie.

      Chciałbym także zapytać czy wspomniane uprawnienia bez ograniczeń będę mógł uzyskać jeżeli osoba prowadząca praktykę w zakresie wykonawczym posiada uprawnienia „kierownika budowy i robót” w specjalności „instalacyjno-inżynieryjnej” w zakresie „sieci sanitarnych i instalacji sanitarnych” uprawniony do „do kierowania, nadzorowania i kontrolowania budowy i robót, kierowania i kontrolowania wytwarzania konstrukcji elementów sieci oraz oceniania i badania stanu technicznego w zakresie sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych i gazowych uzbrojenia terenu – o powszechnie znanych rozwiązaniach konstrukcyjnych” ?

      Moje trzecie pytanie dotyczy praktyki wykonawczej. Czy dobrze rozumiem, że jeżeli współpracuję z kilkoma kierownikami budowy to dla każdego z nich powinienem przygotować oddzielny komplet dokumentów (tj. oddzielne oświadczenia i zestawienia) ?

      Pragnę z góry podziękować za poświęcony na odpowiedzi czas.

      M.

    • #11308 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Z opisu wynika, iż w przypadku kierownika prawdopodobnie chodzi o tzw. „stare” uprawnienia budowlane, które w większości przypadków nie są uznawane przy praktyce zawodowej ze względu na nieodpowiadający ich zakres. W przypadku ubiegania się o uprawnienia w ograniczonym zakresie, także należy uważać, gdyż niektóre izby również nie uznają takiej praktyki.
      Najprościej będzie skopiować posiadane przez kierownika uprawnienia i udać się na dyżur członka komisji kwalifikacyjnej z konkretnym pytaniem w tej sprawie.

      Jeżeli będzie kilku kierowników praktyki to każdy podpisuje oddzielnie oświadczenie i zestawienia praktyki w swoim zakresie.

    • #11331 Odpowiedz
      Artur
      Gość

      Dzień dobry, mam pytanie odnośnie czasu praktyki zawodowej, a mianowicie ile maksymalnie godzin praktyki mogę wpisać jednego dnia pracując na pełnym etacie w firmie niezwiązanej z branżą?

      • #11461 Odpowiedz
        uprawnienia
        Opiekun forum

        W przypadku pracy na pełnym etacie długość praktyki odbywanej „po godzinach” nie powinna przekraczać 4 godzin dziennie. Zasada ta nie jest określona w aktualnych przepisach, natomiast obowiązywała w czasie istnienia książki praktyki zawodowej i można ją aktualnie traktować jako wskazówkę.
        Oczywiście w takiej sytuacji wymagany okres praktyki zawodowej ulegnie proporcjonalnemu wydłużeniu.
        Więcej o: rozliczaniu praktyki zawodowej

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #11331 in Pytania odnośnie praktyki (instalacyjna w zakresie sieci sanitarne)
Twoje dane:



Anuluj