Przyspieszenie praktyki zawodowej

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Przyspieszenie praktyki zawodowej

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #12276 Odpowiedz
      Mateusz
      Gość

      Zwracam się do Państwa z pytaniem dotyczącym odbywanej praktyki zawodowej w celu uzyskania uprawnień budowlanych.
      Mianowicie, jestem aktualnie zatrudniony w firmie budowlanej „A” na pełen etat jako Inżynier robót wod-kan. Bardzo zależy mi na przystąpieniu do egzaminu w sesji jesiennej. Licząc więc tygodnie odbytej już praktyki i odejmując od tego urlop, święta itp, obawiam się, że zabraknie mi tych kilku tygodni.
      W związku z tym planuje, oprócz etatu, rozpocząć w innej firmie budowlanej „B” bezpłatny staż w wymiarze 4h dziennie (pół etatu) na tym samym stanowisku.
      Czy przy takim obrocie spraw praktyka będzie zarówno „naliczać” mi się z pracy w firmie „A” w pełnym wymiarze i ze stażu na pół etatu w firmie „B” ? Czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe i akceptowalne przez Izbę?

    • #12278 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Niestety nie ma możliwości przyspieszenia praktyki zawodowej w ten sposób.

      Komisje kwalifikacyjne przyjmują, iż maksymalnie w ramach praktyki dla jednego rodzaju uprawnień budowlanych może zostać zaliczone 8 godzin /dziennie.

      W ramach dodatkowego etatu mogłaby zostać zaliczona jedynie praktyka do innego rodzaju lub zakresu uprawnień niż ten, do którego praktyka jest odbywana podczas podstawowej umowy o pracę.

      Bezpłatny staż może tutaj wzbudzać dodatkowe podejrzenia komisji kwalifikacyjnej więc nie warto ryzykować.

      Więcej o rozliczaniu czasu praktyki zawodowej: https://uprawnieniabudowlane.pl/rozliczanie-czasu-praktyki-zawodowej/

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #12278 in Przyspieszenie praktyki zawodowej
Twoje dane:



Anuluj