Przyniesione wydrukowane własne akty prawne lub książki na egzaminie ustnym

Strona główna Forums Egzamin Przyniesione wydrukowane własne akty prawne lub książki na egzaminie ustnym

Viewing 1 reply thread
 • Author
  Posts
  • #4738 Reply
   jarek099
   Guest

   Czy na egzaminie ustnym na uprawnienia budowlane jest możliwość korzystania z własnych aktów prawnych lub książek typu. np Poradnik majstra budowlanego. Od znajomych słyszałem, że czasu na przygotowanie niekiedy jest bardzo mało a w dokumentach przygotowanych przez komisję robi się bałagan i czasem ciężko jest coś sprawnie znaleźć.

  • #4740 Reply

   W głównym regulaminie przeprowadzania egzaminów na uprawnienia budowlane w PIIB nie ma na ten temat żadnych informacji. To czy dana izba dopuszcza możliwość posługiwania się przyniesionymi na egzamin własnymi tekstami ustaw czy norm oraz książek zależy od konkretnej okręgowej komisji kwalifikacyjnej. Są izby, które dopuszczają możliwość korzystania z takich materiałów np. małopolska, natomiast są też takie, które tego zabraniają np. podlaska. Polecam zasięgnąć opinii zdających we wcześniejszych sesjach egzaminacyjnych, gdyż zwykle jest to powtarzalne.

   Zdający egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne w IARP podczas przygotowań mogą natomiast posługiwać się własnymi wydrukowanymi tekstami aktów prawnych, normami oraz Eurokodami – jest to oficjalnie dozwolone w paragrafie 10 ust.7 regulaminu postępowania kwalifikacyjnego IARP

Viewing 1 reply thread
Reply To: Przyniesione wydrukowane własne akty prawne lub książki na egzaminie ustnym
Your information:
Cancel