Praktyka

  • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 30/06/2022 przez ŁUKASZ.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #18493 Odpowiedz
      Czarek
      Gość

      Dzień dobry/Cześć

      2 dni temu obroniłem pracę inżynierska i stałem się pełnoprawnym inżynierem. W zawodzie pracuje już prawie dwa lata. Zarówno w firmie taty, jak i zewnętrznej. Chce teraz w czasie trwania studiów 2 stopnia ogarniać uprawnienia budowlane – mam przez to kilka pytań

      1. Czy do uprawnień budowlanych liczą się lata jeszcze na 3 roku studiów? Z tego co widzę w rozporządzeniu to tak. Jeśli tak, to jak są one przeliczane?
      2. Czy muszę powiadomić jakiś organ, że zaczynam praktyki w celu uzyskania uprawnień?
      3. Mój tata posiada uprawnienia budowlane do kierowania (bez ograniczeń) robotami konstrukcyjno-budowlanymi. Aktualnie jest inspektorem nadzoru/kierownikiem budów związanych z obiektami sportowymi – takimi jak popularne niegdyś orliki. Współpracuje z nim na każdej z budów. Czy praktyki na takich budowach (boiska przyszkolne, bieżnie sportowe, place zabaw), będą zaliczone do uzyskania uprawnień bez ograniczeń do kierowania robotami konstrukcyjno-budowlanymi? Czy muszę mieć do tego jakąś kubatórówkę?
      4. Z tego co czytałem to po inżynierze, potrzebuje 3 lat praktyk, a po magistrze półtorej. Co w przypadku, jeżeli po obronieniu magistra (2 lata) będę miał podpisane praktyki na ten okres?

      Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

    • #20708 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      1/ praktykę do uprawnień można zaliczyć po ukończeniu 3 roku studiów / obronie tytułu inżyniera
      2/ aktualnie nie ma potrzeby kogokolwiek informować o rozpoczęciu praktyki zawodowej.
      3/ Jeżeli jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie to prace można zaliczyć do praktyki. Jeżeli będzie to stanowić całość praktyki to już indywidualna decyzja komisji kwalifikacyjnej czy ją zaliczy.
      4/ Po obronie magistra można robić uprawnienia po 1.5 roku. Jeżeli po obronie będzie taki okres to można składać dokumenty od razu do najbliższej sesji.

    • #22133 Odpowiedz
      ŁUKASZ
      Gość

      Dzień Dobry,
      Czy prowadzenie działalności gospodarczej przez 10 lat ciągłości, firma remontowo- budowlana zalicza się do praktyki? Inż. budownictwa jestem od 8 lat.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #20708 in Praktyka
Twoje dane:



Anuluj