Praktyka zawodowa podwykonawca

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa podwykonawca

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #12476 Odpowiedz
      Jakub
      Gość

      Witam,

      W chwili obecnej skończyłem studia na kierunku budownictwo w trybie niestacjonarnym. Od 2,5 roku pracuje u podwykonawców i przez ten czas pełnię na budowach funkcje „kierownika prac” z uwagi na brak uprawnień.

      Prace polegają na zabezpieczeniach ogniochronnych konstrukcji.

      Czy taka praca moze być zaliczana jako praktyka na budowie? Czy mogę w tym przypadku prosic kierownika budowy/kierownika robót budowlanych o potwierdzenie czasu trwania praktyk? Dodam, że moja obecnosć na budowach to zazwyczaj 1-3 miesiące i płynne przejscie na inną budowę.

    • #12479 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Praktykę zawodową można również odbywać pracując w firmie podwykonawczej. Nie ma bowiem w przepisach zdefiniowanego obowiązku pracy w tej samej firmie co kierownik praktyki zawodowej.

      Nazwa stanowiska kierownik robót może tutaj powodować wątpliwości bardziej formalnej komisji kwalifikacyjnej. Nie jest bowiem możliwe kierowanie robotami budowlanymi w świetle Ustawy Prawo budowlane bez posiadania uprawnień budowlanych. Nie jest to jednak coś co taką praktykę przekreśli.

      Natomiast większym problemem, który wynika z opisu jest charakter wykonywanych czynności. Na pierwszy rzut oka wydaje się on zbyt mały by taka praktyka została zaliczona jako odpowiednia dla specjalności uprawnień konstrukcyjno-budowlanej. Praktyka powinna w miarę możliwości umożliwiać kandydatowi zapoznanie się ze wszystkimi rodzajami wykonywanych czynności w ramach danej specjalności. Dla uprawnień konstrukcyjno-budowlanych głównymi pracami są roboty betoniarskie, zbrojarskie, montaż i wykonywanie konstrukcji stalowych, drewnianych, wykopy i głębokie fundamentowanie, prace murarskie oraz wykończeniowe.

      Zabezpieczenie ppoż konstrukcji może być tutaj dodatkiem, natomiast jako całość praktyki ten zakres wydaje się zbyt mały.

      Ostateczna będzie decyzja komisji kwalifikacyjnej natomiast ryzyko odrzucenia praktyki jest w tym wypadku znaczne.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #12479 in Praktyka zawodowa podwykonawca
Twoje dane:



Anuluj