Praktyka zawodowa na stanowisku kierownik projektu

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa na stanowisku kierownik projektu

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #17818 Odpowiedz
      Piotr
      Gość

      Szanowni Państwo,

      Obecnie obejmuję stanowisko asystenta kierownika projektu. Wykonywane przeze mnie czynności to:

      Wspieranie pracy działu w:
      – procesie zarządzania projektem;
      – monitorowanie kosztów oraz zmian;
      – nadzorze, weryfikacji oraz koordynacji prowadzonych prac;
      – udziale w koordynacjach z inwestorem, inspektorem i podwykonawcami;
      – koordynacji procesu projektowego;
      – monitorowaniu procesu fakturowania i płatności;
      – organizowaniu i porządkowaniu danych elektronicznych;
      – koordynacji przygotowania dokumentacji powykonawczej.

      Praca odbywa się na budowie, nadzoruje podwykonawców i uzgadniam z nimi wykonywana pracę.
      Chciałbym spytać czy ten rodzaj czynności zalicza się do praktyk wykonawczych lub projektowych w celu uzyskania uprawnień elektrycznych?
      Mam ukończone studia magisterskie z elektrotechniki oraz roczny staż w dziale projektowym. Mój przełożony ma uprawnienia budowlane i mógłby mi zatwierdzić odbywają praktykę.

      Pozdrawiam

    • #17819 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Z opisu wykonywanych obowiązków i czynności można wywnioskować, iż dotyczą one bardziej zarządzania procesem budowlanym pod kątem finansowym i menedżerskim. Takie obowiązki bardziej związane są z zadaniami inspektora nadzoru inwestorskiego, którego PIIB nie akceptuje jaki kierownika praktyki zawodowej.
      Praktyka wykonawcza na budowie powinna polegać na wykonywaniu czynności kierownika budowy lub robót, pod ich kierownictwem i nadzorem. Tak więc odpowiednimi zadaniami będą tutaj nadzorowanie prac wykonywanych przez pracowników i ich organizacja, nadzór nad BHP na budowie, dbanie o jakość prac i prawidłowość wbudowanych materiałów. Idealnym stanowiskiem będzie tutaj inżynier lub majster budowy.
      Przy praktyce na stanowisku kierownik projektu zawsze będzie potrzeba dodatkowych potwierdzeń, gdyż standardowo nie wiąże się ona z typowymi obowiązkami jakich oczekuje komisja kwalifikacyjna dla uprawnień wykonawczych.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #17819 in Praktyka zawodowa na stanowisku kierownik projektu
Twoje dane:



Anuluj