Praktyka zawodowa – kilka pytań

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa – kilka pytań

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #12390 Odpowiedz
      Anna
      Gość

      Witam,
      Chcę ubiegać się o uprawnienia do kierowania robotami konstrukcyjno-budowlanymi w nieograniczonym zakresie. Proszę o odpowiedź na kilka pytań.
      1. Zaczęłam pracować jako asystent kierownika budowy na 3 roku studiów inżynierskich na kierunku budownictwo. Aktualnie skończyłam już studia dwustopniowe z tytułem magistra inż. Stąd moje pytanie, czy praktyka na budowie zostanie zaliczona od momentu ukończenia 3 roku, tj. uzyskania wpisu na kolejny semestr czy od obrony inżyniera?
      2. Czy w zestawieniu zbiorczym jako pełnioną funkcję techniczną mogę wpisać asystent kierownika budowy (tak jak w umowie o pracę), czy inżynier budowy?
      3. Praktykę odbywałam jednocześnie studiując zaocznie. Czas pracy praktyki wynosi ok. 2 lat ale skończyła się przed obroną mgr. Czy taka praktyka zostanie zatwierdzona?
      4. Czy pracując na stanowisku asystenta kierownika budowy praktykę może podpisać kierownik robót, który również brał udział przy budowie (wpisany do dziennika budowy)?

    • #12397 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      1/ Aktualne przepisy nie są precyzyjne w tym zakresie. Wydaje się, iż ustawodawca wprowadzając warunek ukończenia 3 roku studiów wyższych brał pod uwagę jedynie jednolite studia magisterskie ( 5 letnie ). Natomiast drugi warunek czyli praktyka po uzyskaniu tytułu zawodowego dotyczy studiów II stopniowych. Natomiast pozostawiono tutaj pole do interpretacji dla komisji kwalifikacyjnej tak więc jeżeli będzie to kluczowe zalecamy kontakt bezpośrednio ze swoją okręgową izbą.

      2/ Asystent kierownika budowy tak jak i inżynier budowy będą poprawne. Proszę pamiętać, iż najbardziej liczy się zakres wykonywanych obowiązków i ich zgodność z zakresem uprawnień wnioskowanych.

      3/ Czas praktyki należy odpowiednio rozliczyć. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie nie znając szczegółów. Tutaj więcej informacji na temat rozliczania czasu: https://uprawnieniabudowlane.pl/rozliczanie-czasu-praktyki-zawodowej/

      4/ Praktykę zawodową na budowie powinien potwierdzać kierownik budowy lub kierownik robót wykonujący obowiązki na danej budowie. Tak więc może.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #12397 in Praktyka zawodowa – kilka pytań
Twoje dane:



Anuluj