Praktyka zawodowa – czy rodzic może potwierdzić

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa – czy rodzic może potwierdzić

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #17798 Odpowiedz
      Cezary
      Gość

      Jestem studentem 4 roku budownictwa na wydziale inżynierii lądowej politechniki warszawskiej. Mam pytanie odnośnie potwierdzenia odbycia praktyk zawodowych Czy rodzic, który posiada czynne uprawnienia budowlane (w tym wypadku konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń) może podpisać odbycie moich praktyk?
      W praktyce, mój tata ma firmę budowlana, która czynnie zajmuje się robotami budowlanymi, a sam jest kierownikiem tych budów. Czy pracując z nim, moje praktyki zostaną zaliczone?

    • #17817 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Obowiązujące przepisy dotyczące zdobywania uprawnień budowlanych nie zabraniają potwierdzania praktyki zawodowej przez osoby spokrewnione. Co więcej Ustawodawca wprowadził nawet instytucję patrona praktyki zawodowej, która to właśnie została stworzona do współpracy między spokrewnionymi członkami rodzi lub znajomymi. ( patronat dotyczy jednak jedynie praktyki projektowej ).
      W tym przypadku odbywanie praktyki zawodowej byłoby możliwe natomiast potrzebne byłoby potwierdzenie zatrudnienia w jakiejkolwiek formie – izby wymagają tego dokumentu przy kwalifikacji.
      Dokumentacja i pozostałe warunki odbywania praktyki byłyby takie same jak w przypadku niespokrewnionych praktykanta i kierownika praktyki.
      Należy oczywiście praktykę solidnie przepracować. Na egzaminie ustnym komisja może ( ale nie musi ) być bardziej dociekliwa w tym wypadku.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #17817 in Praktyka zawodowa – czy rodzic może potwierdzić
Twoje dane:



Anuluj