Praktyka zawodowa do uprawnień elektrycznych

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa do uprawnień elektrycznych

  • Ten wątek ma 2 odpowiedzi. Ostatnia aktualizowany w dniu 28/09/2020 przez Mikołaj.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #10823 Odpowiedz
      Mikołaj
      Gość

      Dzień dobry.
      Chciałbym uzyskać uprawnienia budowlane z branży elektrycznej wykonawcze w zakresie ograniczonym. Pracowałem z Energetyce od 1996r. Obecnie od 8 lat prowadzę firmę elektryczną.
      Posiadam wykształcenie technik elektroenergetyk oraz wyższe inż. maszyn przemysłu chemicznego i spożywczego.
      Prowadząc firmę elektryczną współpracuję z osobą posiadającą uprawnienia z branży elektrycznej w zakresie ograniczonym jest tzw moim opiekunem.
      Czy okres kiedy prowadziłem firmę elektryczną mogę uznać za odbyte praktyki ???
      Czy już mogę występować o dopuszczenie do egzaminów na uprawnienia budowlane????

    • #10895 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Wykształcenie średnie na kierunku technik elektroenergetyk nie pokrywa się z listą wymagań PIIB dla uprawnień w specjalności elektrycznej

      wymagania:
      posiadania tytułu zawodowego technika lub mistrza, albo dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika w specjalności:

      technik elektryk
      technik elektroenergetyk transportu szynowego
      technik elektryk kolejowych sieci elektroenergetycznych
      elektryk

      Być może lista przedmiotów będzie odpowiednia dla kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego ale to jednoznacznie może stwierdzić jedynie komisja kwalifikacyjna.

      Aby udokumentować praktykę przed 2014 rokiem potrzebna była książka praktyki zawodowej, jeżeli taka została pobrana i zarejestrowana to stanowi to podstawę do potwierdzenia praktyki.

      Po 2014 roku potrzebne jedynie oświadczenie, które podpisuje kierownik praktyki.

      Ale podstawą w tym przypadku będzie na początku weryfikacja wykształcenia, gdyż na chwilę obecną ono budzi największe wątpliwości.

    • #11014 Odpowiedz
      Mikołaj
      Gość

      Dziękuję za odpowiedz. Dogrzebałem się do świadectwa maturalnego i tam znalazłem dokładny opis specjalności. Posiadam tytuł technika elektroenergetyka o specjalności elektroenergetycznej

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #10895 in Praktyka zawodowa do uprawnień elektrycznych
Twoje dane:



Anuluj