Praktyka projektowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka projektowa

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #17695 Odpowiedz
      Mateusz
      Gość

      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie praktyki zawodowej w zakresie projektowania w specjalności sanitarnej. Pracuję w zakładzie wodociągów i kanalizacji i mam możliwość sporządzania planów sytuacyjnych przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej pod nadzorem osoby posiadającej uprawnienia projektowe. Czy w tym przypadku mogę traktować to jako praktykę zawodową czy projektowanie przyłączy to zbyt mało? Sporządzane przeze mnie plany sytuacyjne byłyby robione od A do Z, osoba z uprawnieniami pełniłaby tylko nadzór i sprawdzałaby moją pracę po sporządzeniu całego projektu.

      Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

    • #17734 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Praktyka projektowa powinna co do zasady polegać na pracach związanych ze sporządzaniem projektów budowlanych w określonych branżach. Podstawowe miejsce do jej odbywania to więc biuro projektowe związane z daną specjalnością.
      Dodatkowo budowa standardowych przyłączy nie wymaga pozwolenia na budowę, nie jest więc potrzebny także projekt budowlany, a idąc dalej nie jest także potrzebny projektant z uprawnieniami budowlanymi.
      Trzecim aspektem będzie tutaj zakres takiego opracowania projektowego. Zwykle jest bardzo ograniczony, porównując do całości zakresu specjalności instalacyjnej sanitarnej w zakresie projektowym.

      Podsumowując, będzie niestety praktycznie niemożliwe aby okręgowa komisja kwalifikacyjna uznała taką praktykę zawodową jako odpowiednią do uzyskania uprawnień w zakresie projektowym instalacji sanitarnych.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #17734 in Praktyka projektowa
Twoje dane:



Anuluj