Praktyka projektowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka projektowa

  • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 05/04/2022 przez Aga.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #18182 Odpowiedz
      Marcin
      Gość

      Cześć,
      Mam pytanie odnośnie praktyki projektowej. Sytuacja wygląda w ten sposób, że firma w której obecnie pracuje ma zaprzyjaźnionego projektanta który dla niej wykonuje projekty chciał bym aby ten projektant był moim kierownikiem praktyki. Po wstępnej rozmowie się zgodził tylko zaznaczył, że pracuje obecnie nad kilkoma projektami i gotowy projekt był by za mniej więcej 2 lata.
      Stąd moje pytanie:
      1. czy moja praktyka musi obejmować zakres czasowy zakończenia projektu, czy może być to np. okres czasu 1 rok w którym pracuje nad danym projektem ale ostatecznie projekt jest gotowy rok później,
      2. czy muszę być wpisany w tabele projektową na 1 stronie projektu, i przedstawić gdzieś tą stronę w procesie weryfikacji praktyki
      3. czy muszę zmienić stanowisko pracy (obecnie moje stanowisko to inżynier robót elektrycznych)
      4. czy muszę być w jakiś sposób powiązany umową z tym projektantem wiem, że nie pracuje na etacie prawdopodobnie prowadzi własną działalność a otrzymuje tylko zlecenia od firmy w której obecnie pracuje.
      5. Współpraca z projektantem polegała by na wykonywaniu zadań przez niego zadanych w ramach projektów jakie wykonuje czy takie prace będą zaliczone jako praktyka projektowa.

      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

    • #20711 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      1/ daty powinny być zgodne z faktycznym wykonywaniem obowiązków
      2/ tak najlepiej być wpisanym w tabelkę projektową, niekiedy komisja kwalifikacyjna wymaga przedstawienia projektów przy których brało się udział.
      3/ jeżeli mówimy o praktyce projektowej do najlepiej pracować na stanowisku asystent projektanta. Inżynier bardziej odpowiedni dla praktyki wykonawczej.
      4/ nie trzeba mieć powiązania formalnego. Na koniec podpisuje on dokumenty praktyki i to wystarczy. Natomiast należy być gdzieś zatrudnionym.
      5/ Generalnie na tym polega praktyka zawodowa. Nikt specjalnie nie robi projektów dla praktykantów, a praktyka odbywa się na rzeczywistych projektach/budowach.

    • #20721 Odpowiedz
      Aga
      Gość

      Dzień dobry,

      czy wpisanie projektu w dziennik praktyk musi być jednoznaczne z otrzymaniem pozwolenia na budowę? Podczas mojej praktyki brałam udział w kilku tematach projektowych pod nadzorem patrona, które na skutek różnych decyzji inwestorskich nie były składane do urzędu.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #20711 in Praktyka projektowa
Twoje dane:



Anuluj