Praktyka na budowie a własna firma

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka na budowie a własna firma

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #10660 Odpowiedz
      alex
      Gość

      Dzień dobry,
      od wielu lat prowadzę własną firmę. Wiele lat współpracowałem z inną firmą i wspólnie projektowaliśmy różne zadania. Teraz rusza budowa którą współprojektowałem i chciałem odbyć na niej praktykę budowlaną.

      Jak to formalnie mam rozwiązać? Bo z jednej strony mam własną firmę, a muszę mieć jakąś umowę która potwierdzi odbycie praktyki na budowie 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu. Czy jak np. podpiszę umowę na bezpłatną praktykę to ta firma musi za mnie jakieś składki do ZUSu odprowadzać(ja płacę swój zus)?

      A co z moją działalnością, mogę dalej projektować inne rzeczy i wystawiać faktury (zakładając np. że robię to już po 8h praktyki) i w tym samym czasie odbywać praktykę na budowie?

    • #10689 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Można wykonywać praktykę zawodową w we własnej firmie ( JDG). W takim wypadku potrzebne będzie przedstawienie komisji umowy na podstawie, której praktyka była odbywana. W umowie tej będą zapewne zawarte daty wykonywania robót oraz ich zakres -> czyli standardowa umowa o roboty budowlane między kontrahentami. Nic więcej nie trzeba dodawać ze względu na PIIB.

      Z opisu sytuacji domyślam się, że bardziej chodzi tutaj o odbycie praktyki wirtualnie 😉 więc w tym wypadku już należy uważać.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #10689 in Praktyka na budowie a własna firma
Twoje dane:



Anuluj