Praktyka budowlana

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka budowlana

  • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 10/02/2021 przez Piotr.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #12438 Odpowiedz
      Huber
      Gość

      Dzień dobry, uzupełniam oświadczenie odnośnie praktyk i jeśli praktyka budowlana zaczyna mi się np. w środę to w tej sytuacji mam zaliczony cały tydzień praktyk czy tylko 3/5 tygodnia. Podczas swoich praktyk gdzie pracowałem jako asystent kierownika budowy często zaczynaliśmy budowę w środku tygodnia. Moje pytanie jest takie czy mam liczyć czas praktyki od kolejnego poniedziałku, czy rozdzielać tydzień na poszczególne dni ?
      Pozdrawiam

    • #12442 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Należy wpisywać zgodnie z prawdą. Jeżeli w dzienniku budowa zaczynała się w środku tygodnia to nie warto wpisywać daty z początku tygodnia, bo ryzyko jest zdecydowanie nie warte tych kilku dni.

      Osobiście wpisywałbym z początkiem następnego tygodnia z czysto praktycznego faktu wygody liczenia i przejrzystości. Natomiast w praktyce ma to bardzo małe znaczenie gdyż i tak powinieneś mieć 2-3 miesiące tzw. „zapasu”.

      Jedynym wyjątkiem byłaby sytuacja gdyby było kilkanaście budów, wtedy mogłoby to mieć znaczenie. W takiej sytuacji należałoby się jednak zastanowić czy jednak nie są one za „mało obszerne” do praktyki zawodowej.

    • #16373 Odpowiedz
      Piotr
      Gość

      Witam. Pracuje w Urzędzie Gminy. Chciałbym odbyć praktykę budowlaną pod uprawnienia wykonawcze. Oczywiście wykształcenie odpowiednie. Mianowicie Urząd obecnie wybrał wykonawcę na przebudowę SUW. Czy jest możliwa i byłaby uznana przez komisję sytuację gdybym zatrudnił się u wykonawcy tego zadania na umowę zlecenie i wykonywał obowiązki inżyniera budowy w formie 4h/dziennie po godzinach mojej zasadniczej pracy? Wówczas kierownik budowy Wykonawcy zadania podpiłby mi zestawienie zbiorcze i podpisał oświadczenie.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #12442 in Praktyka budowlana
Twoje dane:



Anuluj