Praca w Zarządzie Dróg Powiatowych. Uzupełnienie dok.

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praca w Zarządzie Dróg Powiatowych. Uzupełnienie dok.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #17690 Odpowiedz
      Karol
      Gość

      Dzień dobry pracuje w Zarządzie Dróg Powiatowych od 5 lat posiadam tytuł mgr inż. budownictwa. Mam pytanie o uzupełnienie dok.” Zbiorcze zestawienie odbytej praktyki zawodowej” mój przełożony posiada uprawnienia w pełnym zakresie do projektowanie oraz do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej. W okresie moje pracy było szereg inwestycji w których mój przełożony był inspektorem nadzoru. Czy w dok. „Zbiorcze zestawienie odbytej praktyki zawodowej” wpisywać jego osobę jako inspektora nadzoru? czy moja praktyka będzie zaliczona? Czy okres praktyki będzie uzależniony tylko od trwania inwestycji czy też cała moja praca w Zarządzie Dróg może być potraktowana jako praktyka zawodowa? Czy do praktyki można zaliczyć np. prace związane z nadzorowaniem remontów czosnkowych dróg? i czy je wpisywać do w/w dokumentu. Wiem iż, okres praktyki wydłuża się dwukrotnie i w moim przypadku to 3 lata. Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

    • #17735 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Co do zasady izby inżynierów PIIB nie akceptują inspektora nadzoru jako kierownika praktyki zawodowej uznając ją jako nieodpowiednią. Tak więc raczej nie należy wpisywać tego rodzaju praktyki.

      Natomiast należy dodać, iż jest możliwe odbywanie praktyki zawodowej u zarządcy infrastruktury drogowej, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. I tutaj raczej należy iść w tym kierunku. Zaliczane powinno być całość wykonywanych czynności, gdyż właśnie dlatego że są one mało związane z pracami na budowie okres praktyki jest wydłużony dwukrotnie.
      Oczywiście ostateczna decyzja w momencie kwalifikacji przez okręgową komisję.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Reply #17735 in Praca w Zarządzie Dróg Powiatowych. Uzupełnienie dok.
Twoje dane:



Anuluj