Praca w Zarządzie Dróg, a uprawniania budowlane

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praca w Zarządzie Dróg, a uprawniania budowlane

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #12829 Odpowiedz
      Tomasz
      Gość

      Witam,
      pracuję w Zarządzie Dróg i wydaję zezwolenia na zajęcie pasa drogowego dróg publicznych na inwestycje niedrogowe tj. budowa przyłączy, sieci i innych urządzeń niezwiązanych z funkcją drogi. Wydaję również zezwolenia na budowę zjazdów z dróg publicznych. W swoim zakresie obowiązków mam odbiory robót. Spraw o zajęcie pasa drogowego mam ok. 400 rocznie. Czy moje stanowisko upoważnia do ubiegania się o uprawnienia wykonawcze drogowe? Jeśli tak, to czy wszystkie wydane zezwolenia powinienem udokumentować w zbiorczym zestawieniu odbytej praktyki zawodowej czy może mój pracodawca powinien na podstawie dokumentu z zakresem moich obowiązków przygotować oświadczenie potwierdzające odbycie praktyki zawodowej stanowiące załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.04.2019 Dz. U. 2019 poz. 831?

    • #12830 Odpowiedz
      Tomasz
      Gość

      Doprecyzowując, pisząc „odbiory robót” mam na myśli odbiory odtworzenia wszystkich elementów nawierzchni pasa drogowego tj. jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, poboczy i zieleńców.

    • #12878 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Praktyka u zarządcy drogi jest dozwolona jako alternatywna metoda odbywania praktyki do uprawnień budowlanych. Istotną kwestią jest tutaj jednak zakres obowiązków.

      Na pierwszy rzut oka opisany powyżej zakres obowiązków wydaje się zbyt mały i zbyt „luźno” związany z zakresem specjalności inżynieryjnej-drogowej by komisja kwalifikacyjna uznała go do praktyki zawodowej.

      Wydawanie i kontrola zezwoleń to praca typowo administracyjna, a celem praktyki powinno być wykonywanie obowiązków na terenie budowy odpowiednich do zakresu wnioskowanej specjalności.

      Oczywiście ostateczna decyzja należy do komisji kwalifikacyjnej po zapoznaniu się z całością przedłożonych dokumentów, natomiast w mojej opinii warto by rozszerzyć zakres takiej praktyki o obowiązku typowo wykonawcze na terenie budowy.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #12878 in Praca w Zarządzie Dróg, a uprawniania budowlane
Twoje dane:



Anuluj