Praca na stanowisku zarządcy dróg publicznych a praktyka na budowie

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praca na stanowisku zarządcy dróg publicznych a praktyka na budowie

  • Ten wątek ma 2 odpowiedzi. Ostatnia aktualizowany w dniu 08/08/2019 przez Radek.
Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #5458 Odpowiedz
      Szymon
      Gość

      Dzień dobry,
      moje pytanie dotyczy zapisów par. 2, ust. 4, pkt 2 oraz ust. 5 Rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji w technicznych w budownictwie z dnia 29 kwietnia 2019r., a mianowicie czy np. 4 lata pracy na stanowisku zarządcy dróg publicznych, liczy się jako 2 lata praktyki? oraz w jaki sposób udokumentować taką praktykę zawodową, czy udział w inwestycji może potwierdzić przełożony z uprawnieniami, czy musi to zrobić inspektor nadzoru inwestorskiego lub kierownik budowy?
      Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
      Szymon

    • #5522 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Tak, wymagany okres praktyki u zarządcy drogi publicznej ulega dwukrotnemu wydłużeniu, więc w tym przypadku z 4 lat praktyki zostanie zaliczone jako 2 lata.

      Praktykę może w takim przypadku potwierdzić osoba posiadającą odpowiednie uprawnienia budowlane i wpisana na listę członków izby. Może to być więc przełożony jeżeli takowe uprawnienia posiada.

    • #9649 Odpowiedz
      praktyka na stanowisku zarządca dróg publicznych
      Gość

      Dzień dobry.
      Nawiązując do odpowiedzi opiekuna forum. Po przepracowaniu 4 lat i 10 miesięcy na stanowisku zarządcy dróg publicznych w Obwodzie Drogowym i potwierdzeniu tego faktu przez z-cę dyrektora d/s inwestycji z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi i wpisem na listę członków izby, w tej samej izbie w której ubiegam się o uzyskanie uprawnień, komisja kwalifikacyjna nie dopuszcza takowego potwierdzenia jako wystarczające.
      Proszę o odpowiedż.
      Pozdrawiam. Piotr

    • #9748 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Prosimy o więcej szczegółów. Co konkretnie kwestionuje izba w zaświadczeniu.

    • #10161 Odpowiedz
      Radek
      Gość

      Witam!
      Przyłączam się do wątku.
      Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa również zakwestionowała moją praktykę zawodową wykonywaną pracując u zarządcy drogi publicznej pod opieką Inspektora nadzoru inwestorskiego zatrudnionego na etacie w tym samym zarządzie dróg. W odpowiedzi na mój wniosek od organu dostałem informację, że praktyka powinna być potwierdzona przez osobę pełniąca odpowiednią funkcję techniczną w ramach danego zadania wskazanego w zbiorczym zestawieniu praktyki – funkcję kierownika budowy/kierownika robót i potwierdzenie praktyki przez inspektora nadzoru nie może być uznana przez komisję.
      Proszę o pomoc, co mogę jeszcze zrobić w temacie?
      Czy potwierdzenie praktyki przez kierownika budowy, którego pracę defacto nadzorowałem z ramienia zarządcy drogi pod okiem inspektora nadzoru, ma jakikolwiek sens?

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #10161 in Praca na stanowisku zarządcy dróg publicznych a praktyka na budowie
Twoje dane:



Anuluj