Podpis uprawnionego

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Podpis uprawnionego

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #7185 Odpowiedz
      Adrianna
      Gość

      Dzień dobry,
      Potrzebuję odpowiedzi na pytanie dotyczące uprawnień budowlanych hydrotechnicznych. Czy praktykę budowlaną na budowie sieci sanitarnych, gdzie pełnię funkcję inżyniera budowy, mogę dopisać do praktyki zawodowej? A jeśli tak to czy taką praktykę może podpisać mi kierownik robot sanitarnych z uprawnieniami, jednak nie w specjalności hydrotechnicznej?

    • #9134 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Uprawnienia kierownika praktyki powinny być taki same jak te o jakie się ubiegamy. Dodatkowo zakres praktyki powinien także odpowiadać zakresowi planowanych uprawnień.
      Tak więc w tym przypadku nie ma możliwości odbycia praktyki do uprawnień hydrotechnicznych.

    • #9603 Odpowiedz
      Kierownik S.
      Gość

      Wita, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń.
      Czy nie pełniąc funkcji kierownika budowy mogę podpisać praktykę jako opiekun praktyki pracownikowi?
      Dodam, że z racji stanowiska prowadziłem tą budowę zdalnie i regularnie na niej przebywałem 1-3 dni w tygodniu.
      Pytanie powstało, ponieważ kierownik budowy nie jest już naszym pracownikiem i nie ma z nim kontaktu. Prośba o info.

    • #9612 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Jeżeli kierownik budowy posiada odpowiednie uprawnienia oraz pełni funkcję techniczną na budowie to może formalnie praktykę popisać. Natomiast taka praktyka potwierdzana zdalnie zdecydowanie nie spełnia standardów praktyki zawodowej jakich oczekuje PIIB. Więc jeżeli „sprawa wyjdzie na jaw” mogą z tego tytułu wyniknąć nieprzyjemne konsekwencje dla obu stron tzn. kierownika jak i praktykanta.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #9603 in Podpis uprawnionego
Twoje dane:



Anuluj