Oddelegowanie na okres praktyki

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Oddelegowanie na okres praktyki

  • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 23/03/2021 przez Krzysiek.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #13097 Odpowiedz
      Łukasz
      Gość

      Dzień dobry,
      Pracuję w spółce budownictwa elektroenergetycznego na stanowisku inżyniera rozruchu.
      Na czas wykonywania praktyki zawodowej (90 tygodni), chcę aby oddelegowano mnie na stanowisko inżyniera budowy.
      Czy do zaliczenia praktyki potrzebuję formalnej zmiany stanowiska w umowie o pracę, czy wystarczy oświadczenie pracodawcy, że w danym okresie pełniłem rolę inżyniera budowy na danym obiekcie. W jaki sposób pod kątem formalno-prawnym załatwić siebie takie oddelegowanie?

      Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • #13126 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      Ze względu na odbywanie praktyki do uprawnień budowlanych oddelegowanie do wykonywania obowiązków np. na budowie jest możliwe. Podstawową kwestią jest możliwość odpowiedniego udokumentowania tego faktu, by w razie potrzeby łatwo udowodnić to przed komisją kwalifikacyjną.
      Wydaje się, że nie ma potrzeby zmieniać stanowiska na inne. Jeżeli w poleceniu oddelegowania będzie dokładnie opisany nowy zakres nowych obowiązków, a praktykę potwierdzi kierownik z odpowiednimi uprawnieniami.

      Nie mamy wiedzy niestety jak załatwić to pod kątem formalnym ze względu na prawo pracy, natomiast dział kadr w Waszej firmie już taką wiedzę powinien posiadać. Jedynie z tego co wiadomo długość oddelegowania nie powinna przekraczać 3 miesiące na rok – warto to sprawdzić. No i oczywiście takie polecenie i ustalenia najlepiej dokonać w formie pisemnej.

    • #14306 Odpowiedz
      Krzysiek
      Gość

      Lepiej nie kombinować z oddelegowaniem, tylko podpisać umowę o bezpłatną praktykę lub staż.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Reply #14306 in Oddelegowanie na okres praktyki
Twoje dane:



Anuluj